Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Visvaldas, paslėptas po tortu

Reuters / Scanpix nuotr.

Kai LRT paskelbė sukrečiančią informaciją apie sklypų Kaune dalybas, į kurias įsitraukusi Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio šeima, neabejojome, kad valstybėse, kuriose komercinė žiniasklaida nėra apraizgyta oligarchiniais ir nomenklatūriniais tinklais, būtų kilęs tikras uraganas. Jo epicentre atsidūrę kauniečiai būtų patys išnešę Visvaldą su visa kėde ir šeima iš savivaldybės. Deja, taip būtų buvę kitose valstybėse, bet ne Lietuvoje, kurioje jau po poros dienų žiniasklaida sukėlė tikrą didžiąją krizę – Vilniaus kalėdinės eglutės krizę.

Siaubas, kad Vilnius artėjančio 700 metų jubiliejaus proga pasistatė torto formos eglutę (tokio jubiliejaus proga tai gana logiška), kaip susidaro įspūdis, iš pradžių šokiravo naujienų portalą delfi.lt, vėliau greitai persidavė didelei daliai Lietuvos žiniasklaidos, o tada žaibo greičiu pasklido po socialinius tinklus. Taip torto formos eglutės skandalas idealiai pridengė Visvaldą, jo kėdę ir jo šeimą su visais jos sklypais.

Tikriausiai nesuklysime teigdami, kad vos ne kiekvienas Lietuvos pilietis eglutės torto skandalo kontekste jautė pareigą pasipiktinti, tik skyrėsi niuansai, kuo konkrečiai. Tačiau tai nebuvo pabaiga – iš Vilniaus po Lietuvą sklindantys siaubai su eglute nesibaigė. Tarsi eglutės torto nebūtų užtekę, artėjant Kalėdoms, Naujiesiems ir prasidėjus šalčiams, Vilniaus troleibusų ir ypač autobusų vairuotojai nusprendė streikuoti. Kadangi artėja savivaldos rinkimai, nepriklausomos žiniasklaidos atstovams tai tarsi turėjo suponuoti papildomų klausimų, bet nesuponavo. Niekam nebuvo įdomu, ar vairuotojai būtų protestavę, jei valdžioje dabar būtų kad ir socialdemokratai. Kaip ir tai, kodėl, jei streikas nėra priešrinkiminis projektas, jis virto tikra kairiųjų politikų savireklamos gamykla. Na, o svarbiausia, kas tokio baisaus yra tame Vilniuje ir kiek Vilniaus vairuotojai uždirba, palyginti su Kauno, Klaipėdos ar Šiaulių vairuotojais, kad visi turėtume stoti į šių kankinių pusę? Beje, Lietuvos žiniasklaidai tai būtų normalus klausimas, nes komercinė žiniasklaida nuolat trolina ir skaldo Lietuvos visuomenę, aiškindama, kaip Vilniuje visi tunka, uždirbdami keliais šimtais eurų daugiau nei regionuose, bet, žinoma, pamiršta priminti, kad už paskolas ar būsto nuomą Vilniuje mokama tris ar keturis kartus daugiau. Deja, šį sykį žiniasklaidai tokie niuansai nebuvo įdomūs, nes kada kuo nors papildomai domėtis ir algas lyginti, jei Vilniuje žmonės kenčia?!

Panašūs straipsniai: