Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Rinkodara

„Super Bowl“ reklamos išduoda – JAV kūrėjai pavargo nuo politikos

„Dinkite iš mano „Super Bowl“ reklamų! Nenoriu regėti jokių politikų, jokių kandidatų į prezidentus! Ne tam skirtos šios rungtynės, – monologą apie „Super Bowl“ bėrė komikas Stephenas Colbertas. – Reklamose noriu matyti draugystę tarp arklių ir šuniukų, noriu regėti įvairių rasių žmones, besimėgaujančius dribsniais, žmogų, mylintį sunkvežimį ir sėdintį sunkvežimyje su kitu žmogumi, kuris taip pat myli sunkvežimį, o tas kitas yra jo tėvas ir jie abu labai myli sunkvežimį.“

Deja, S. Colberto taip trokštamos sunkvežimių reklamos per garsiąsias „Super Bowl“ rungtynes šiemet nebuvo. Užtat buvo reklamų, kurios ir sukėlė tokią aistringą komiko reakciją, kai šis sužinojo, kad per didžiausią JAV sporto renginį bus transliuojamos į JAV prezidentus kandidatuojančių Donaldo Trumpo ir Michaelo Bloombergo reklamos, ypač kai buvo paskelbti skaičiai, kad abu kandidatai už 60 sekundžių eterio paklojo po 10 mln. JAV dolerių. Vienoje reklamoje buvo pasakojama istorija apie moterį, kuri neteko savo sūnaus per susišaudymą, todėl ji balsuosianti už M. Bloombergą, mat šis „ginklų politikoje kovoja aršiai kaip šuo“. Na, o kitoje, kaip nesunku atspėti, D. Trumpas tradiciškai dar kartą papasakojo Amerikai, kaip jis ją padarys didžią.

„Vulture“: „Buvo akimirkų, kai žiūrėdamas „Super Bowl“ rungtynes galėjai pasijusti taip, lyg gyventum vis dar atpažįstamoje Amerikos versijoje. Brangios, ištaigingos reklamos per didžiąsias sporto rungtynes pavaizdavo viską, ko ir galime tikėtis iš tokių reklamų.“

Kaip teigia „Forbes“, kai sekundės eterio per šias rungtynes kainuoja milijonus, nereikia apsimetinėti, kad reklamos nėra ekonominė jėga ir kad jos nėra vertos dėmesio. Mums belieka pridurti, jog akivaizdu, kad tai yra ir politinė galia, nes kiti demokratų kandidatai gali tik pasvajoti apie sumas, kuriomis taškosi M. Bloombergas, teigiantis, kad nori įveikti D. Trumpą, bet iš tiesų bandantis įveikti kitus demokratų kandidatus. Nors nemažai pastarųjų panašesni į demokratus, o pats milijardierius M. Bloombergas – greičiau į respublikoną, tik ne tokį radikalų kaip D. Trumpas.

Čia reikėtų paminėti ir kitą tendenciją, kuri šiemet tapo labai ryški – galima sakyti, kad kūrybinis JAV elitas kapituliavo. Praėjusiais ir užpraėjusiais metais reklamose dominavo protestas prieš cinišką, ypač klimato kaitos atžvilgiu, D. Trumpo politiką, o šiemet atrodė, jog reklamos rinkos kūrėjai pavargo protestuoti ir apsimetė, kad politika – sau, o jie – sau. Nusigręžė nuo politikos ir atsigręžė į vartotojus.

Panašūs straipsniai: