Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Laisvalaikis

Ryškiausių šiuolaikinio meno kūrėjų temos: nuo Žmogaus Voro iki Renesanso

Šiame numeryje teigiame, kad Lietuvoje veikiantis verslas privalo dosniau remti lietuvių menininkus, nes tik taip gali susiformuoti nepriklausoma ir kūrybinga meno inteligentija, gebanti ne tik atsiskleisti globaliai, bet ir paremti savo valstybę.

O jei jau prakalbome apie meną ir kūrėjus, verta žvilgtelėti, koks menas šiandien pasaulyje yra vertinamas, įdomus, perspektyvus arba pervertintas. Pavyzdžiui, ką turėtume galvoti apie kūrėją, kuri tiki, jog molio atspalvių esama tiek, kiek žmonių Žemėje? Arba apie menininką, sakantį, kad Eddie Murphy ir „Simpsonai“ įkvepia labiau nei viso pasaulio menas. Kosmosas, mitologija, kova su stereotipais ir neapykanta, Renesanso meistras šiuolaikinės moters kailyje ir Niujorke gyvenantis japonas, kuris kasryt atsikelia auštant ir fotografuoja dangų. Ar tai – ištrauka iš fantastinio filmo?

Ne. Taip atrodo įspūdingiausi, labiausiai įkvepiantys kūrėjai, kuriuos įvardijo „The New York Times“ ir „Artnet“. Žinoma, visų menininkų, į kuriuos šiemet labiausiai vertėjo atkreipti dėmesį, neaprašėme, tačiau pasidomėjome keliomis akį labiausiai patraukusiomis asmenybėmis.

Atrinkdamas unikaliausius ir ryškiausius kūrėjus „The New York Times“ rėmėsi žinomų, jau pripažintų menininkų rekomendacijomis ir patarimais. „Norint suvokti, kas dedasi šiuolaikinio meno pasaulyje, pirmiausia reikia suprasti, kokiu menu domisi žinomi vardai, – rašo leidinys, apklausęs 16 iškilių pasaulio menininkų ir paprašęs jų įvardyti įdomiausius kūrėjus. – Apie kylančias žvaigždes menininkai visada sužino anksčiau už kitus.“

O „Artnet“ vadovavosi ne tik kūrėjų, bet ir menotyrininkų bei parodų kuratorių rekomendacijomis. Taigi, metas paganyti akis ir apsižvalgyti, kas vyksta šiuolaikinio meno pasaulyje.

Panašūs straipsniai: