„Reynaers Aluminium“ keičia pasaulinę tvarumo sampratą 2024 m. liepos 30 d. Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su „Reynaers Aluminium“
Revoliucionieriai, inovatoriai, naujos tvarumo krypties pasaulyje skleidėjai. Tokių ir panašių epitetų vis dažniau ir garsiau sulaukia tarptautinė belgų kompanija „Reynaers Aluminium“, gaminanti aukščiausios kokybės aliuminio langus, duris ir fasadus, skirtus dangoraižiams, privatiems namams, gamykloms ar daugiabučiams.
Tai lyderiaujanti kompanija, keičianti mąstymą, pasaulį ir ateitį, tvarumo sprendimus priimanti iš esmės, o ne lozungais.
Ar įmanomas kilnumas versle?
„Reynaers Aluminium“ drąsiai ir nuoširdžiai sako „Taip!“ Nuolat būdami novatoriai šiuolaikinio verslo kontekste, jie stebina ir išsiskiria tuo, kad priima itin kokybiškus sprendimus, gamyboje ribojančius taršą ir mažinančius CO2 išmetimą. Niekam ne paslaptis, kad gamybos ir statybos sektoriuose išskiriama itin daug aplinkai ir planetos ateičiai žalingo CO2.
Aliuminio langų sistemas gaminanti kompanija „Reynaers Aluminium“ jau daugiau nei dešimtmetį investuoja į pažangiausias technologijas, nuolat tobulina gamybos procesus, kad padidintų savo produktų patvarumą ir mažintų energijos naudojimą. Ši tarptautinė kompanija pasiryžo iki 2030 m. savo anglies pėdsaką sumažinti net 46 procentais!
Kokie tie sprendimai, leidžiantys „Reynaers Aluminium“ vadinti tvarumo lydere ir inovatore?
„Norint išgauti 1 kg aliuminio, Europoje vidutiniškai išskiriama 8,3 kg CO2. „Reynaers“ turi galimybę aliuminio langus pagaminti su specialiu mišiniu, aliuminio lydiniu CREAL, tad išskiriamo CO2 kiekis yra beveik dešimt kartų mažesnis – 0,9 kilogramo. Mes esame vieni lyderiaujančių ir pirmaujančių pasaulyje, nes pasiekti visišką nulį tiesiog neįmanoma, net žmogus kvėpuodamas išskiria CO2, tačiau ne šis skaičius yra esmė, o viso bendro panaudojamo aliuminio sugeneruojamas CO2 kiekis“, – pasiekimais dalinasi „Reynaers Aluminium“ vadovas Lietuvoje Linas Kėvelaitis.
Kai pasaulyje trūksta perdirbamo aliuminio, reikia imtis esminių pokyčių
Pasaulyje šiuo metu yra perdirbamo aliuminio trūkumas – poreikis patenkinamas tik apie 35 procentais. Vadinasi, realiai tik trečdalį pastatų galima padaryti tvarius. Kadangi tokio kiekio metalo laužo pasaulyje tiesiog nėra – nei Azijoje, nei Afrikoje, nei Amerikoje, nei Europoje, reikia imtis kitokių esminių pokyčių siekiant tvarumo.
„Ir tai darome mes. Tai esminis lūžis ir jo viena pradininkių yra „Reynaers Aluminium“. Ši kompanija jau keletą metų ne tik susifokusavo į metalo laužo gavybą (deja, neįmanoma surinkti tiek, kad būtų patenkintas poreikis), bet ir išskirtinį dėmesį skyrė investicijoms į tai, kaip gaminamas aliuminis. Daug didesnė – net 65 proc. – dalis aliuminio gaminama naudojant atsinaujinančius išteklius – jau naudojame žaliąją energiją, tad išmetamo CO2 kiekis mažėja.
Visur, kur tik įmanoma, ne tik gamyboje, bet ir biuruose, maksimaliai naudojame saulės energiją, geoterminį šildymą, skaitmenizuojame viską, kas įmanoma: nespausdiname bukletų, katalogų, kurie vėliau virsta šiukšlėmis. Naujose statybos vietose, naujuose pastatuose pasigaminame viską iš atsinaujinančių energijos šaltinių“, – pasakoja L. Kėvelaitis.
Beje, yra pavyzdžių, kad kai kuriose Azijos rinkose šiuo metu montuojami langai specialiai storesniais rėmais, kad vėliau juos būtų galima deklaruoti kaip perdirbamus. Tai jau yra antitvarumas. „Tai daroma siekiant pasipelnyti ateityje, nes bus galima išmontuoti tuos storus rėmus ir deklaruoti, kad perdirbame. Ir kol pasaulyje ši veikla nebus reguliuojama, tol tokių pavyzdžių išlįs. Labai tikimės prisidėti prie standartų kūrimo, galbūt kartu su kitomis šioje srityje pirmaujančiomis bendrovėmis. Tai – mūsų planeta, tai – ne konkurencija. Bandykime ją išsaugoti švarią!“ – sako L. Kėvelaitis.
Kiekviename žingsnyje – inovacija: net lietaus vanduo surenkamas nuo stogo
Neįtikėtina, bet realybė – taupyti energiją ir mažinti CO2 įmanoma kiekviename žingsnyje. Pavyzdžiui, „Reynaers Aluminium“ naujovė Belgijoje– tualetuose naudojamas lietaus vanduo, surenkamas nuo stogo.
Verta paminėti ir tvarų „Reynaers Aluminium“ rengiamą projektą – „CO2 skaičiuoklę“. Jau šiandien „Reynaers“ atstovybės visame pasaulyje gali suskaičiuoti sunaudojamą ir su ES rodikliais palyginamą išmetamo CO2 kiekį kiekvienam projektui, pastatui ar paklausimui. Netolimoje ateityje ši skaičiuoklė taps prieinama visiems „Reynaers“ langų gamintojams. Tai svarbus informacijos šaltinis statybos specialistams, nes pasitelkdami šią inovatyvią technologiją jie gali priimti pagrįstus sprendimus, susijusius su tvariais architektūros projektais.
Elektra varomų transporto priemonių parko įrengimas – kitas pasiteisinęs „Reynaers Aluminium“ pasirinkimas. Degalais varomų transporto priemonių parko pakeitimas elektra yra paprastas ir veiksmingas būdas mažinti CO2 išskyrimą. Tuo pasinaudojo ir „Reynaers Aluminium“ – įrengė elektra varomų priemonių parką net ir savo kroviniams gabenti, be to, pamažu pereina ir prie elektra varomų automobilių.
„Reynaers Aluminium“ pasididžiavimas – 3D virtualiosios realybės modeliavimo skyrius
„Mūsų kompanijos pasididžiavimas – 3D virtualiosios realybės modeliavimo skyrius, interneto platybėse ar jutube randamas pavadinimu AVALON. Tai ne šiaip VR akiniai, pritaikyti filmams žiūrėti ar žaidimams žaisti. Tai unikali technologija, paimta iš lėktuvų ir automobilių pramonės, su daugybe projektorių, galingų kompiuterių, sujungtų tarpusavyje.
„Reynaers Aluminium“ ją naudoja jau daugiau nei 10 metų, tad sukaupta didžiulė patirtis. Užsakovai su įprastai atrodančiais akiniais mato savo būsimus namus – dar nesuprojektuotą pastatą, gali pasivaikščioti po jį virtualiai, pasižiūrėti per langus, iš balkono, gali matyti savo rankas, kojas, kolegas, gali pažvelgti į stogą, terasą ir įsitikinti, kad būtent jiems pasiūlyti architektų sprendimai yra geriausi. Atrodo, elementariausią detalę gali paliesti ranka. O jei projektas susietas su vieta Žemės koordinačių sistemoje, pamatysime net realius šešėlius kylant ar leidžiantis saulei.
Galime parodyti, kaip atrodytų pastatas su skirtingo pločio aliuminio langų rėmais. Galbūt išvengsite ateities klaidų, jei kažkur norėjote sutaupyti? Verta tai pajusti ir išsigryninti galutinį rezultatą, įsitikinti, kad architekto pasiūlyti sprendimai geriausi, kur verta pataupyti, o kur tikrai ne“, – pasakoja atstovybės Lietuvoje vadovas L. Kėvelaitis.
„Atradome tai, ko net patys nesitikėjome, pradedant nuo akivaizdžių funkcionalumo ir dizaino sprendinių, baigiant tuo, kaip niekam į akis nekrintančios smulkmenos kartais realybėje pradeda kristi į akis. Užtikriname kokybiškiausią rezultatą. Ši unikali pagalba projektuojant pastatus sumažina brangų testavimą, didelių pavyzdžių gamybą, sutaupo daug laiko, nes mažėja klaidų tikimybė ir didėja tikslumas. Visi šie veiksniai leidžia išvengti tūkstančių tonų CO2 patekimo į gamtą. Taip mažiname CO2 pėdsaką kiekviename žingsnyje. Nuolat rengiamose darbuotojų apklausose taip pat atsižvelgiama į jų pastebėjimus“, – džiaugiasi „Reynaers Aluminium“ Lietuvoje vadovas L. Kėvelaitis.
Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su „Reynaers Aluminium“