Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Mokslas

Prieš jus dar nebuvo realizuotas kibernetinis išpuolis? Nesijaudinkite – bus

Shutterstock nuotr.

Anot ekspertų, programišiai vidutiniškai atakuoja kas 39 sekundes, arba 2 244 kartus per dieną, ir kiekvienos sėkmingos atakos žala vidutiniškai siekia 3,92 mln. JAV dolerių, o už pavogtus arba užšifruotus duomenis programišiai vidutiniškai reikalauja 130 tūkst. JAV dolerių išpirkos, skelbia „Bloomberg“. Akivaizdu, kad pasaulis stovi ant naujos – kibernetinio saugumo krizės slenksčio, tačiau daugelis vis dar nesuvokia grėsmės masto ir to, kokias naujas galimybes kurti pridėtinę vertę atveria šis sparčiai besivystantis technologijų sektorius.

Pandemijos metu dar daugiau veiklų perkėlus į internetą, prie naujos realybės prisitaikė ne tik visuomenė bei verslai, bet ir programišiai, tad kibernetinių nusikaltimų skaičius per praėjusius metus išaugo net 600 procentų! Anot „Cybersecurity Ventures“, kibernetinių nusikaltėlių daroma žala šiemet pasieks 6 trln. JAV dolerių, o 2025 m. viršys 10,5 trln. JAV dolerių. Visai neseni įvykiai liudija, kad įvardijamos sumos gali būti ir dar didesnės.

Štai neseniai „LinkedIn“ susidūrė su masiniu vartotojų duomenų nutekinimu – net 700 mln. (apie 92 proc.) šio socialinio tinklo vartotojų duomenys buvo nugvelbti programuotojų ir pardavinėjami internete. Tarp nutekintų duomenų yra vardai bei pavardės, elektroninio pašto adresai, fiziniai adresai, telefono numeriai, lytis ir kiti asmeniniai duomenys, skelbia CNN. O „Microsoft“ pripažino, kad naujai rasta saugumo spraga „Windows 10“ operacinėje sistemoje gali virsti pasauline kibernetinio saugumo krize, dėl kurios prarasti asmeninius duomenis, finansiškai ar kaip kitaip nukentėti gali net 1,3 mlrd. šios operacinės sistemos vartotojų. Ir tai šiemet jau antras didelis išpuolis prieš „Microsoft“. „Bloomberg“ skelbia, kad metų pradžioje prieš bendrovę ataką surengė Kinijos valstybės remiama programišių grupuotė „Hafnium“, o dėl to nukentėjo daugiau nei 60 tūkst. smulkiojo ir vidutinio verslo bendrovių.

Panašūs straipsniai: