Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Popiežius gina krikščionybę

Popiežius Pranciškus birželį dalyvavo Didžiojo septyneto (G7) viršūnių susitikime Pietų Italijoje ir kalbėjo sesijoje, skirtoje dirbtinio intelekto plėtrai (DI): ragino uždrausti mirtinus autonominius ginklus, neužmerkti akių prieš DI keliamus pavojus ir stengtis vykdyti labai gerai apgalvotą politiką, kad į ateitį galėtume žvelgti su viltimi ir pasitikėjimu.

Negana to, viršūnių susitikime popiežius Pranciškus aktualiausius žmonijai kylančius klausimus aptarė su tokiais pasaulio lyderiais kaip Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, Tarptautinio valiutos fondo generalinė direktorė Kristalina Georgieva, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Kanados premjeras Justinas Trudeau ir JAV prezidentas Joe Bidenas.

Vertinant Vatikano galvos demonstruojamą lyderystę, derėtų prisiminti ir faktą, kad birželį popiežius Pranciškus nurodė Vatikanui įrengti saulės jėgaines, kad visą miestą-valstybę aprūpintų elektra. Toks sprendimas buvo priimtas tęsiant kovą su klimato kaita. Savo oficialiame laiške popiežius pareiškė valią įkurti agrovoltinę gamyklą Santa Marija di Galerijoje, Vatikano žemėje, esančioje į šiaurę nuo Romos. Agrovoltinis projektas sujungia saulės energijos gamybą ir žemės ūkį, nes moduliai dažniausiai įrengiami virš pasėlių laukų ar ganyklų. „Privalome pereiti prie tvaraus vystymo modelio, kad sumažintume šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į atmosferą ir pasiektume neutralaus poveikio klimatui tikslą“, – laiške birželio 21 d. rašė popiežius.

Panašūs straipsniai: