Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Visuomenė

PER „Patreon“ 2018-aisiais kūrėjai išsidalijo 300 mln. JAV dolerių

Prieš penkerius metus vargstančiam ir vos galą su galu suduriančiam muzikantui Jackui Conte’ui trūko kantrybė: jo valdomas „YouTube“ kanalas turėjo 150 tūkst. prenumeratorių ir generavo milijonines peržiūras, tačiau „Google“ valdoma platforma kas mėnesį jam atriekdavo vos po 100 JAV dolerių.

Supratęs, kad tokių kaip jis – kuriančių, sunkiai dirbančių, tačiau vos beįstengiančių sumokėti už nuomą – yra daug, J. Conte’as nutarė įkurti muzikantus, žurnalistus, rašytojus, fotografus ir kitus kūrėjus vienijančią bei piniginį atlygį iš gerbėjų surinkti padedančią platformą „Patreon“. Šiandien joje jau glaudžiasi 100 tūkst. menininkų ir 2 mln. patronais vadinamų jų rėmėjų, už tam tikrą finansinę paramą galinčių gauti prieigą prie unikalaus, kitiems gerbėjams neprieinamo kūrybinio turinio.

Ar tai pasiteisina? Kai kurie platformoje „Patreon“ prasimušusių žmonių sėkmės pavyzdžiai išties priverčia švelniai užpavydėti. Tarkim, populiarus psichologas Jordanas B. Petersonas čia turi beveik 10 tūkst. rėmėjų, o politinės satyros tinklalaidę „Chapo Trap House“ finansiškai paremia daugiau kaip 22 tūkst. patronų, todėl jos kūrėjų mėnesinis atlygis siekia 100 tūkst. JAV dolerių. Anot „The Guardian“, tai – viena sėkmingiausių „Patreon“ sėkmės istorijų. Bet tokių yra ir daugiau.

Panašūs straipsniai: