Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Investicijos

Paulius Gebrauskas: „2030-aisiais Vilniuje NT gali kainuoti 50 proc. brangiau“

SHOOTERSTOCK NUOTR.

Šiandien, kai visi gąsdinasi artėjančiu daliniu ar visuotiniu nekilnojamojo turto (NT) mokesčiu, susidaro įspūdis, kad investavimo į NT apetitas pradeda aušti, o NT kainos gali kristi. Vis dėlto vieno sėkmingiausių NT rinkos dalyvių „Baltic Sotheby’s International Realty“ padalinio Lietuvoje vadovo Paulaus Gebrausko nuomone, ne NT mokestis turės didžiausią įtaką kainoms.
Jis įsitikinęs, kad NT mokestis, ypač visuotinis, iš tiesų gali turėti neigiamos įtakos kainoms, tačiau esant dabartiniam Lietuvos ekonomikos potencialui efektas gali siekti iki 20 procentų. Pasak pašnekovo, labai svarbu suvokti, kad tai nėra didžiausias NT kainoms įtaką darantis veiksnys, nes jei Lietuvos ekonomikos ir didžiųjų miestų ekonominis potencialas bei investicinis patrauklumas augs, kainos iki 2030-ųjų, net ir esant NT mokesčiui, gali kilti net iki 50 procentų. Taigi, yra daugybė veiksnių, kurių balansas nulems ateitį, ir tai turime labai aiškiai suvokti.

Gerbiamas Pauliau, kaip manote, kodėl šiandien pasaulyje itin sparčiai auga NT kainos?

Daugelyje pasaulio šalių NT kainos tikrai auga ir tą augimą lemia įvairūs veiksniai, bet kaip pagrindinius įvardyčiau kelis. Visų pirma, kai „Sotheby’s International Realty“ su partneriais atliko rinkoje vyraujančių nuostatų tyrimą, išsiaiškinome, kad po 2008 m. finansų krizės nemažai Vakarų valstybių investuotojų, kurių dalis nukentėjo kritus akcijų kainoms, NT pradėjo vertinti kaip gana patrauklią ir saugią investicinę alternatyvą. Todėl kai šiandien akcijų rinkos jau artėja prie tam tikrų ribinių aukštumų, tai skatina dalį lėšų nukreipti į NT sektorių ir daro spaudimą kainoms augti. Beje, tai paskatino ir dalį tų žmonių, kurie po 2008-ųjų krizės buvo linkę apsidrausti ir kuo daugiau lėšų kaupti grynaisiais, apsispręsti ir investuoti į NT.

Panašūs straipsniai: