Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Pasikėsinimas į D. Trumpą, kurio „laukėme“

GettyImages nuotr.

Pirmą kartą mūsų žurnalo leidybos istorijoje numerio išleidimą atidėjome beveik mėnesiui. Tokį sprendimą priėmėme matydami, kad demokratinių valstybių parama Ukrainai, kad ši įveiktų Vladimirą Putiną, nėra pakankama, o visi pareiškimai apie paramą, „iki kol Rusijos orda bus išvaryta iš Ukrainos“, vis dar lieka tik pareiškimais.

Tokioje aplinkoje tapo akivaizdu, kad taikos, grįstos pergale, tai yra tokios, kokios reikia Ukrainai ir Lietuvai, siekiant užsitikrinti ilgalaikę saugią ateitį, pasiekti neįmanoma. Kaip ir tai, kad jei JAV prezidento rinkimus laimėtų demokratinio flango politikas, labai tikėtina, kad karas Ukrainoje tęstųsi dar gana ilgai, nes demokratinės valstybės ir NATO taip ir neišdrįs realiais darbais remti V. Putino ordos sutriuškinimo ar tuo labiau pradėti derybų su Kremliaus vadovu iš jėgos pozicijų, siekiant geresnių sąlygų Ukrainai ir minimalių teritorinių nuolaidų.

Tai leido prognozuoti, kad paliekamas lyderystės vakuumas yra palankus tai jėgai, kuri šią patinę situaciją galėtų išspręsti. Jautėme, kad trūksta kažkokio papildomo įvykio – gal oponentus kompromituojančios informacijos, kažko, kas galėtų padėti problemos „sprendėjui“ Donaldui Trumpui, kuris taiką V. Putinui naudingesnėmis sąlygomis yra pasiruošęs pasiekti be didesnių skrupulų, laimėti rinkimus.

Žinoma, tikrai nesitikėjome, kad tas veiksmas, kuris nuties D. Trumpui kelią į Baltuosius rūmus, bus pasikėsinimas į jo gyvybę, tai yra pats galingiausias, koks tik gali būti, stengiantis nutiesti jam kelią į valdžią arba į kapines. Daugelį tai trikdo, nes neleidžia aiškiai suvokti situacijos ir verčia ginčytis, ar tikrai buvo pasikėsinta, o gal viskas surežisuota ir t. t. Juk jei suvokiame, kokie galingi interesai siekia D. Trumpo pergalės, turėtume suvokti ir tai, kad šioms jėgoms nebuvo skirtumo, ar pasikėsinimas pavyks. Jei jis būtų pavykęs, rinkimus dar galingiau būtų laimėjęs artimiausias D. Trumpo bendražygis. Tikėtina, kad jis reprezentuotų tas pačias jėgas ir interesus. O kadangi pasikėsinimas nepavyko, dabar atsirado galimybė rinkimus laimėti D. Trumpui.

Taigi, jei pasikėsinimą organizavo Rusija ar jos sąjungininkai, norintys taikos, naudingos Maskvai, ir politikos, naudingos naftai, jie niekuo nerizikavo, nes laimėtų bet kuriuo atveju. Tad daug svarbiau diskutuoti ne apie patį pasikėsinimą, o apie tai, kokių grėsmių jis atnešė pasauliui, demokratijoms ir Lietuvai.

Panašūs straipsniai: