Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Rinkodara

Nuomonės formuotojų ateities simbolis – kinė Viya – gali parduoti tai, ko nesugeba net Kim Kardashian

Durų skambučius, kilimus, dantų šepetukus, baldus, čiužinius – 34 metų kinė Huang Wei gali parduoti bet ką. Pavyzdžiui, balandį už 5,6 mln. JAV dolerių ji sugebėjo prakišti raketą. Milijonierės nuomonės formuotojos tiesiogiai transliuojamus apsipirkinėjimus gegužę stebėjo 37 mln. žmonių – jos auditorija pralenkė „Sostų karų“ finalą, „Oskarus“ ir NBC sek-madienio vakaro futbolą.

 60 mlrd. JAV dolerių vertės tiesiogiai transliuojamų apsipirkinėjimų rinkoje siaučianti Huang Wei geriau žinoma Vijos slapyvardžiu, o jos transliuojami šou, dėl kurių galvą pametė gausybė kinų, yra pramoginės ir informacinės laidos kratinys, pagardintas susirašinėjimu ir, žinoma, apsipirkinėjimu. Populiariausios prekės – kosmetika, drabužiai, maistas, tačiau Viya, kaip jau sakėme, gali parduoti bet ką, todėl kartais savo gerbėjams ji pasiūlo ir automobilių ar net namų.

Per Vienišių dieną – didžiausią apsipirkinėjimo fiestą Kinijoje – jos pardavimas perkopė 3 mlrd. juanių, taip – milijardų, o ne tūkstančių ar milijonų. O namuose kinus įkalinęs naujasis koronavirusas nuomonės formuotojai buvo itin naudingas – padvigubino ir taip milžinišką jos auditoriją.

Į Viją pagalbos kreipiasi ne tik tokios bendrovės kaip „Tesla“ ar „Procter & Gamble“, bet ir patys nuomonės formuotojai – į verslą pasukusi ir grožio priemonių liniją sukūrusi supermodelis Miranda Kerr paprašė Vijos padėti žengti į Kinijos rinką, o nuomonės formuotojų pasaulio supernova Kim Kardashian vos per kelias minutes, praleistas kartu su Viya, pardavė 15 tūkst. buteliukų savo firminių kvepalų.

Šį faktą aprašęs „Bloomberg“ pabrėžia, jog Viya – sėkmingas ateities tendencijos simbolis. Toji ateitis – tiesiogiai transliuojamas apsipirkinėjimas, sujungiantis viską, kas šiuo metu madinga: nuomonės formuotojų kultūrą, elektroninę prekybą, tiesiogines transliacijas ir susirašinėjimą su gerbėjais.

Jos pagalbos prašo Kim Kardashian ir Miranda Kerr

Anot Kinijos elektroninės prekybos giganto „Alibaba“, Vijos uždarbis 2018-aisiais siekė 30 mln. juanių. Moderniame pasaulyje, kuriame vis dažniau apsiperkame nepakėlę užpakalio nuo sofos, Viya yra kolektyvinės ateities vizija. Į ją pagalbos kreipiasi ne tik tokios bendrovės kaip „Tesla“ ar „Procter & Gamble“, bet ir patys nuomonės formuotojai. Štai į verslą pasukusi ir grožio priemonių liniją sukūrusi supermodelis Miranda Kerr paprašė Vijos padėti žengti į Kinijos rinką, o nuomonės formuotojų pasaulio supernova Kim Karda-shian vos per kelias minutes, praleistas kartu su Viya, pardavė 15 tūkst. buteliukų savo firminių kvepalų.

 
Kaip gimė Viya?

Anot INSEAD verslo mokyklos (Prancūzija) socialinio psichologo Andy Yapo, Vijos persona unikali tuo, kad ši nuomonės formuotoja be didelių pastangų yra labai žmogiška. Tačiau Viya neišdygo netikėtai lyg perkūnas iš giedro dangaus. Ši moteris gimė prekybininkų šeimoje, o pirmąją savo parduotuvę Pekine su vaikinu (dabartiniu savo vyru) atidarė būdama aštuoniolikos. Jos vaikinas tvarkė verslo reikalus, o Viya dirbo modeliu, reklamavo prekes, bandė pritraukti klientų.

Į didžiąją sceną ji žengė 2005-aisiais, kai laimėjo realybės šou „Super Idol“. Kurį laiką po šio šou ji dirbo popgrupėje. Galop drauge su vyru sugrįžo į prekybą – atidarė kelias parduotuves centrinėje Kinijos provincijoje Siane, o 2012-aisias nutarė visą savo verslą perkelti į internetą.

„Esu ta, kuri padeda pirkėjui priimti sprendimą. Turiu galvoti apie jų poreikius“, – vienoje laidoje sakė Viya. Tąkart ji vilkėjo paprastas kelnes, baltus marškinėlius ir kepurę su snapeliu. Kasdienę, nepuošnią aprangą pasirinko tikslingai – norėdama solidarizuotis su namuose sėdinčiais, pandemijos įkalintais, į sportines kelnes įlindusiais savo gerbėjais.

Tiesiogiai transliuojamas apsipirkinėjimas, anot „Bloomberg“, išsivystė iš JAV ir kitose šalyse jau seniai įsitvirtinusio   žanro, kurio pionierius buvo Ronas Popeilis. Šiam žanrui priskiriamas ir kanalas „Home Shopping Network“, ir laida „Oprah’s Book Club“. Šioje srityje jėgas išbandė ir Kim Kardashian. „Amazon“ tiesiogiai transliuojamą apsipirkinėjimą testuoja jau daugiau nei metus, o „Facebook“ gegužę pareiškė telkiantis jėgas su „Shopify“, kad galėtų perkelti šią koncepciją į instagramą.

Panašūs straipsniai: