Aktualijos

Metiniame žurnalo „Valstybė“ numeryje skaitykite

Ar konservatoriai ir liberalai jau pasmerkti triuškinančiai palaimėti 2023 m. savivaldos ir 2024 m. Seimo ir prezidento rinkimus – ar po rinkimų Lietuvą neišvengiamai valdys S. Skvernelis, V. Blinkevičiūtė, R. Karbauskis ir V. Uspaskichas? O gal dabartinė I. Šimonytės Vyriausybė neišgyvens net iki savivaldos rinkimų?

Kokie procesai šiandien vyksta pasaulyje ir kokios galingos jėgos, veikiančios demokratijas, padeda V. Putinui palaužti demokratinių jėgų pasipriešinimą? Ar 2022 m. Kremlius, gąsdindamas demokratinį pasaulį karu Ukrainoje, primes Europos Sąjungai labai pavojingą, o Lietuvos demokratijai – pražūtingą energetinę ateit, ir tai ne tik nesumažins, bet atvirkščiai – labai padidins karo Europoje galimybę?

Apie tai rašoma naujajame metiniame žurnalo „Valstybė“ numeryje, kurį vertiname kaip vieną svarbiausių per visus 15 leidybos metų. Jame pateikiame ne tik išsamią vykstančių procesų analizę, bet ir sprendimus, kurie leistų demokratinėms jėgoms tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungoje įveikti V. Putino ir jo sąjungininkų įtaką.

Pavyzdžiui, vedamajame, kurio pavadinimą matote ant viršelio, pateikiame gaires, kaip I. Šimonytė, atmetusi jai ir visiems Lietuvos demokratiniams lyderiams primetamas nomenklatūrinės politinės lyderystės tradicijas, 2022 m. gali, nepaisydama milžiniško informacinio spaudimo ir dergimo, sustiprinti šios Vyriausybės bei valdančiosios daugumos pozicijas. Demokratinėms ir patriotinėms jėgoms Lietuvoje reikėtų suvokti, kad tie žmonės, kurie balsavo už konservatorius ar liberalus, kurie šiandien yra suformavę daugumą Seime ir Vyriausybę, niekur nedingo. Tad jei konservatorių ir liberalų lyderiai, ypač I. Šimonytė, demonstruos stiprią demokratinę lyderystę, orientuotą į skaidrios, saugios, pažangios ir solidarios ateities Lietuvoje kūrimą, visi šie žmonės vėl ateis į rinkimus, tad tiek V. Putino, tiek stambiojo kapitalo nomenklatūros atstovams ir jų naudai veikiantiems populistams ir radikalams laimėti 2024-ųjų Seimo rinkimus bus daug sunkiau. Kaip ir prezidento rinkimus, nors jei šie rinkimai vyktų šiandien, kaip rašome straipsnyje „2022-aisiais taps aišku, ar G. Nausėda išsaugos antrąją kadenciją“, nėra jokių abejonių, kad nei konservatorių, nei liberalų kandidatai neturėtų nė mažiausios galimybės laimėti, o gal net ir patekti į antrąjį turą. O pasirinkusi stiprią, telkiančią demokratinę lyderystę I. Šimonytė gali pakeisti ateitį – tiek Lietuvos demokratinių jėgų, tiek rinkimų, tiek ir Lietuvos.

Taigi, įveikti V. Putiną ir jo sąjungininkus įmanoma, tačiau visų pirma demokratiniai lyderiai turi išdrįsti to siekti, o pilietinė ir patriotinė visuomenė – juos paremti. Tam reikia, kad ši visuomenės dalis suprastų, kokie procesai vyksta, kokių tikslų turime siekti ir kaip svarbu būti ne pasyviems, o tikslingai ne tik remti, bet ir skatinti demokratines jėgas veikti ryžtingai skaidrinant informacinę erdvę, stiprinant Lietuvos gynybines pajėgas ir skatinant ekonominę, technologinę bei socialinę valstybės pažangą.

Būtent tam ir skirtas šis numeris – padėti tai, kas informacinio ir vertybinio užsitrolinimo sąlygomis neįmanoma, padaryti įmanoma.

Panašūs straipsniai: