Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Laisvalaikis

Mantas Katinas: „Jei būčiau jaunas, kurčiau, kurčiau ir kurčiau!“

Galimybė sukurti savo sėkmės istoriją visada išliks. Net ir šiandien, kai kūrybinių industrijų rinkoje vyksta konsolidacija ir gigantiškos korporacijos superka mažesnes, bet perspektyvias įmones. Kaip kadaise „Projekto: Bleiro ragana“ sėkmė pademonstravo, kad ir nedidelis biudžetas kino industrijoje gali susprogdinti fejerverką, taip ir šiandien pavieniai kūrėjai turi galimybę užčiuopti aukso gyslą.

    Viskas glūdi kūryboje – tuo įsitikinęs Mantas Katinas. Su bendrovės „Wargaming Vilnius“ vadovu turėjome progą pasikalbėti ne tik apie kūrybinių industrijų ir žaidimų rinkos perspektyvas, bet ir apie kitus madingus šiandienos burtažodžius – metavisatą, dirbtinį intelektą – bei ateitį, nuo kurios nepabėgsime. Taip pat apie tai, kad kūrybinių industrijų plėtra yra vienas variklių, galinčių suteikti postūmį ir kitų sektorių bei visos ekonomikos augimui.

Mantai, kaip manote, kas šiandien, XXI a. 3 deš., yra kūrybinės industrijos ir kokia jų reikšmė bus ateityje?

Kūrybinių industrijų spektras plečiasi. Seniau jos buvo apibrėžiamos per menų prizmę, tačiau kūrybinės industrijos šiandien suvokiamos kur kas plačiau, įtraukiamos įvairios sritys, pradedant nuo architektūros ir baigiant žaidimais. Tai technologijų ir kūrybos mišinys. Šiandien kūrybinės industrijos yra verslas, susidedantis iš labai skirtingų segmentų.

Nemažai žmonių žaidimų rinką suvokia kaip tarpinį variantą tarp informacinių technologijų ir pramogų, kartais nesuprasdami, kad tai taip pat yra kūrybinių industrijų dalis. Kiek žaidimų rinkoje liko kūrybos ir kiek jai reikia kuriančių žmonių?

Žaidimų industrija yra labai įvairi: nuo itin paprastų, pavyzdžiui, kortų, žaidimų, kuriems reikia matematinės logikos, iki sudėtingų, primenančių knygas ir filmus. Industrija po truputį bręsta ir juda prie sudėtingesnių žaidimų su įvairiomis istorijomis ir personažais.

Įsivaizduokite, kad gaminate lėktuvus ir norite konkuruoti su „Boeing“. Deja, garaže „Boeing“ lėktuvo niekaip nesurinksi ir bendrovės nesukursi.

Dėl šios priežasties žaidimų industrija tampa beveik neatskiriama nuo kino industrijos. Pavyzdžiui, dažnas populiarus žaidimas turi sąsajų su tam tikrais filmais – juose gali rasti „Žiedų valdovo“ ar „Žvaigždžių karų“ naratyvų bei elementų.

Tad nekeista, kad žaidimų bendrovėse dirba bent pusė žmonių, kurie pagal savo kompetencijas priskiriami kūrybininkams. Tai naratyvo dizaineriai, 2D ir 3D dizaineriai, scenarijų autoriai, kuriantys žaidimų scenarijus, kad juos žaisti būtų įdomu, kad nereikėtų vien tik šaudyti ir gaudyti.

Panašūs straipsniai: