Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Ekonomika

Kūrybinės industrijos sužaliuos kartu su žaliąja ekonomika

shutterstock nuotr.

Dirbtinio intelekto ekspertas Kai-Fu Lee prognozuoja, kad dirbtinis intelektas ir automatizacija per 15 metų pasiglemš daugiau nei pusę visų darbo vietų. Pandemija šį procesą dar labiau paspartino. „Užklupus koronavirusui, dar neteko sutikti nė vieno darbdavio, kuris negalvotų apie automatizaciją, padedančią jo verslui tapti konkurencingesniam“, – žurnalui „Wired“ pasakojo bendrovės IDC analitikas Maureenas Flemingas.

Galima nesutikti su Kai-Fu Lee dėl pusės darbo vietų, tačiau tai, kad visi verslai šiandien bando atsakyti į klausimą, kaip automatizuoti savo darbą ir verslą, kad jis būtų efektyvesnis, yra akivaizdu. Nors teoriškai nemažai žmonių, nesusijusių su programavimu, skaitmenizacija ar dirbtinio intelekto kūrimu, turėtų labai nuliūsti, jei jūs ar jūsų verslas susijęs su kūrybinėmis industrijomis, galite būti ramūs, nes kūrybos poreikis augs. Bent kol kas kūryba yra unikalus žmogaus gebėjimas ir jo nepakeis joks algoritmas.

Tuo labiau kad gyvename pokyčių metais, kai visi verslai turės ne tik skaitmenizuotis, bet ir tapti žalesni. Taigi, beveik viską, ką darome šiandien, reikės sukurti iš naujo – pradedant produktais, baigiant verslo sprendimais, darbo organizavimu ir architektūra. Viskas turės evoliucionuoti. Ne veltui Jungtinės Tautos 2021-uosius pakrikštijo Tarptautiniais kūrybos ekonomikos ir tvariosios plėtros metais. Kūrybos poreikis augs – ir ne tik kuriant dirbtinį intelektą, bet ir grimuojant nuomonės formuotoją, kuriant tobulą nuotolinio darbo vietą ir verčiant į žmonių kalbą humanoido naudojimo instrukciją.

Panašūs straipsniai: