„Kärcher“ inovacijos keičia namų ir aplinkos priežiūrą 2024 m. liepos 30 d. Interviu parengtas bendradarbiaujant su „Kärcher Lietuva“.
Visame pasaulyje veikianti tarptautinė bendrovė „Kärcher“ žinoma kaip aukšto slėgio įrenginių ir kitų inovatyvių valymo sistemų sprendimų kūrėja. Apie svarbiausias inovacijas, skirtas gyventojams ir organizacijoms, kalbamės su naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje Mindaugu Levicku.
Neseniai pradėjote vadovauti „Kärcher“ komandai Lietuvoje. Kokią patirtį iki šiol sukaupėte ir kam skirsite daugiausia dėmesio?
Vadovauti „Kärcher“ padaliniui Lietuvoje pradėjau prieš keletą mėnesių. Mano atsakomybių sritys: veiklos strategijos planavimas ir įgyvendinimas, tolesnė verslo plėtra, finansų ir personalo valdymas. Prieš prisijungdamas prie „Kärcher“ komandos daugiau kaip 15 metų dirbau tarptautinėse bendrovėse: ketverius metus ėjau Estijos kapitalo įmonės „Stokker“ generalinio direktoriaus pareigas, o prieš tai daugiau kaip dešimtmetį dirbau Vokietijos gamintojo „Wilo“ Lietuvos atstovybėje. Bendrovėje „Kärcher“ tikiuosi efektyviai pritaikyti ne tik įgytas akademines žinias, bet ir praktinę patirtį – žinias apie pramonės įrenginius, darbą su stambiais užsakovais ir prekybos partneriais.
Kaip „Kärcher“ sekasi veikti Lietuvoje?
Lietuvoje „Kärcher“ atstovybė buvo įsteigta 2009 m., tad šį rugsėjį minėsime 15-ąsias įmonės veiklos metines. Per šį laikotarpį buvo atidaryti trys „Kärcher“ centrai ir servisai Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje, o darbuotojų skaičius išaugo nuo 6 iki 61-o. Turime didelį platintojų ir aptarnavimo centrų tinklą, tai suteikia galimybę visoje Lietuvoje įsigyti įrangos ir gauti techninę pagalbą.
Aukšto slėgio valymo įranga yra tarsi Jūsų įmonės vizitinė kortelė, tačiau inovacijas tęsiate ir robotizacijos srityje?
Apie 5 proc. savo pajamų „Kärcher“ kasmet investuoja į mokslinius tyrimus ir plėtrą. Šiuo metu įmonė turi daugiau kaip 718 aktyvių patentų. Nuo įkūrimo „Kärcher“ pristatė daugybę naujų technologijų ir sprendimų, tokių kaip pirmasis pasaulyje nešiojamasis aukšto slėgio plovimo įrenginys, išleistas 1950 metais. Atskirai norėčiau paminėti „Kärcher“ naujieną – profesionalams skirtus valymo robotus, vieną jų turime jau ir Lietuvoje. Tai KIRA B 50 („Kärcher Intelligent Robotic Application“) – visiškai autonomiškas valymo robotas, šiemet už novatorišką dizainą ir funkcionalumą laimėjęs „iF“ dizaino apdovanojimą.
2023 m. „Kärcher“ pasiekė didžiausią apyvartą per visą įmonės istoriją – 3,2 mlrd. eurų. Per metus bendrovė parduoda daugiau nei 16 mln. vienetų valymo įrangos, įskaitant aukšto slėgio plovimo įrenginių, grindų valymo mašinų, dulkių siurblių ir kitų prietaisų, o pirkėjai gali rinktis iš 3 tūkst. įvairių įrenginių asortimento.
Dažnai įmonėms kyla abejonių dėl tokių valymo robotų įsigijimo, nes juos gali konfigūruoti tik patyrę specialistai, todėl „Kärcher“ sukūrė tokį valdymą, kad visus nustatymus būtų galima atlikti neturint patirties ir techninių žinių – meniu ir naudotojo nurodymai yra intuityvūs. Paveiksliukai ir aiškios instrukcijos padeda sukurti ir pritaikyti maršrutus, įjungti autonominio valymo režimą arba, jei reikia, rankinį režimą.
Šis robotas pristato ateities technologiją, ypač profesionalams skirtoje srityje ir ypač dideliuose plotuose. Be žmogaus pagalbos per valandą KIRA B 50 išvalo iki 1 500 kv. m plotą. Šio roboto pranašumas tas, kad jis gali veikti 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę, savaitgaliais, švenčių dienomis, naktimis…
Kokių dar naujienų esate pasirengę pristatyti ir Lietuvoje?
Neseniai „Kärcher“ padidino autonominių valymo sprendimų asortimentą ir pristatė dar vieną naujieną – robotą dulkių siurblį KIRA CV 50. Jis valo mažus ir vidutinio dydžio kiliminės dangos ir kietų grindų plotus. Tokiais robotais siekiame sumažinti monotoniškų darbų mastą ir valytojų darbą padaryti efektyvesnį. KIRA CV 50 gali savarankiškai valyti ir didelius plotus, sudaryti žemėlapius, suplanuoti maršrutus. Naujasis robotas dulkių siurblys buvo dukart apdovanotas prestižiniu inovacijų apdovanojimu Amsterdame vykusioje valymo ir higienos parodoje „Interclean 2024“.
Kuo unikalūs Jūsų paminėti įrenginiai?
KIRA B 50 ir KIRA CV 50 unikalūs savo autonomiškumu ir efektyvumu. Naudodami aukščiausios kokybės navigaciją „LiDAR“, robotai sukuria patalpų planą. Dėl tikslių jutiklių jie visada žino, kur yra ir kaip apeiti kliūtis, kur pasisukti, kad išvengtų laiptų. Be to, KIRA B 50 gali pats grįžti į krovimo stotį, kad įkrautų bateriją ir užpildytų bei ištuštintų talpyklas.
Jūsų įmonė daug investuoja į tvarumą – ką ir kodėl darote šioje srityje?
„Kärcher“ tvarumo tikslai susiję su gamybos išlakų mažinimu, žaliavų perdirbimu ir plastiko pakuočių mažinimu. Siekiame sušvelninti poveikį aplinkai, todėl diegiame efektyvesnes technologijas, mažinančias vandens ir energijos suvartojimą. Tvarumas yra giliai įsišaknijęs visoje mūsų pasaulinėje tiekimo grandinėje – skatiname perdirbimą, o savo gaminiuose naudojame aplinkai nekenksmingas medžiagas. 2021 m. Vokietijoje „Kärcher“ buvo apdovanota kaip viena iš trijų tvariausių šalies įmonių didžiųjų bendrovių kategorijoje.
Ar įgyvendinate tvarumo iniciatyvas Lietuvoje?
„Kärcher“ aktyviai dalyvauja įvairiuose socialinės atsakomybės projektuose, tokiuose kaip UNESCO iniciatyva „Pasaulio paveldo objektų valymas ir restauravimas“. Vieni žymiausių „Kärcher“ valytų objektų buvo Rio de Žaneiro Kristaus Atpirkėjo statula, Rašmoro kalno Amerikos prezidentų memorialas, Šv. Petro aikštė Vatikane. Pernai Vilniuje išvalėme miesto Rotušės aikštę ir laiptus. Netrukus Trakų rajone panašiai atnaujinsime Užutrakio dvaro fasadą, aplinkinius pastatus ir skulptūras. Šių iniciatyvų imamės dėl kelių priežasčių: esame tikri, kad naudodami savo sukurtas technologijas galime gamtai nekenksmingu būdu išvalyti ir atnaujinti daug kultūrinio ir istorinio paveldo objektų. Be to, taip prisidedame prie gražesnės Lietuvos ir visuomenei palankios aplinkos kūrimo.
Interviu parengtas bendradarbiaujant su „Kärcher Lietuva“.