Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Ekonomika

Kai milijardas dirba iš namų, kažkas iš to tikrai uždirbs

Pasaulis vieną dieną ėmė ir sustojo, nors niekas to nesitikėjo. Visi laimingai gyvenome savo socialiniuose burbuluose, keliavome į susitikimus įvairiuose pasaulio kampeliuose, džiaugėmės darbo atostogomis Tenerifėje ar Balyje ir vargo nematėme. Ir štai staiga, vos per porą mėnesių, buvome priversti į bendravimą, susitikimus, darbą ir net pasimatymus pasižiūrėti visiškai kitaip.

Greitas COVID-19 plitimas privertė užsidaryti namuose. Beveik visiems teko peržiūrėti savo kasdienes veiklas ir ieškoti alternatyvų, kaip gyventi, kad gyvenimas būtų turiningas, o ne panašus į egzistavimą bandant sulaukti pandemijos pabaigos. Taip pat teko ieškoti atsakymo į klausimą, kaip tęsti savo darbą, už kurį gauname atlyginimą. Pripažinkime, kad visi iki šios krizės šimtus kartų girdėjome legendas apie tai, kaip kiti dirba nuotoliniu būdu, bet daugeliui pikti bosai sakydavo: „Taip bus ne mano organizacijoje ir tu man nuo fotelio namuose nesidarbuosi!“ Bet smogė virusas – ir darbuojuosi, ir sekasi visai neblogai. Kaip ir šimtams milijonų ar dar daugiau žmonių, kurie šiandien daro tą patį.

Nors tai skamba baisokai ir net primena apokalipsę, bet kartu nuteikia viltingai, kad vis daugiau verslų suvoks, jog darbuotojams nereikia sėdėti spūstyse, kad uždirbtų jiems pelną. Tad spūstys, taigi – ir tarša, mažės, o verslai, padedantys nuotolinį darbą padaryti dar efektyvesnį, suklestės. Būtent todėl nusprendėme pasidomėti, ką įdomesnio šiandien mums siūlo Lietuvos ir pasaulio technologijų kūrėjai.

Panašūs straipsniai: