Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Laisvalaikis

Dramatiška Viktorijos Siegel skyrybų bomba: vienas draugas Danielių išdavė, kiti juo pasinaudojo?

Kas galėjo pamanyti, kad vienos nuostabiausių ir žaviausių Lietuvos porų – subrendusio ir versle net neaišku kokio aukščio aukštumų pasiekusio, bet akivaizdžiai kažką pasiekusio gražuolio vyro Danieliaus Bunkaus ir jo nuostabiosios sužadėtinės, socialinių tinklų princesės Viktorijos Siegel, – gyvenimo laivas ims ir subyrės?

Kaip pranešė tokiais atvejais kruopščiai dirbanti Lietuvos žiniasklaida, V. Siegel prieš savo šeimos laivui susiduriant su gyvenimo ledkalniu spėjo peršokti į Danieliaus geriausio draugo laivelį ir šis sparčiai nurūko nežinoma kryptimi, kuo toliau nuo skęstančio laivo sukeltų verpetų ir D. Bunkaus. O Danielius liko plūduriuoti ant nuolaužų krūvos vidury atšiauraus gyvenimo vandenyno, šalia to paties šalto ledkalnio, apsuptas šlykščių sąmokslo teorijų kūrėjų, pavyduolių ir gandų skleidėjų.

Tiesiog šiurpu, kokį spaudimą šiandien turi iškęsti Danielius – žinoma, ir Viktorija – jų šeimą išsprogdinus meilės trikampiui, kai geriausias vyro draugas staiga tampa geriausiu žmonos draugu. O tuo metu, kai tikriausiai norėtųsi kur nors Paryžiuje ar Las Vegase ramiai išgyventi šią baisią katastrofą, žiniasklaida nerimsta ir reikalauja vis daugiau pikantiškų detalių iš seno ir naujo V. Siegel buduaro – šlykštūs žurnalistai verčia vargšus šios gyvenimo dramos dalyvius nusirengti vos ne plikai, o komentuotojų, palaikančių žiniasklaidą, cinizmas pribloškia. Anot jų, Danielius su Viktorija sąmoningai siekė žinomumo, tad turėtų džiaugtis, kad jų skyrybos yra labiausiai aptariamas šių metų įvykis, užgožęs visus kitus, nes taip jie taps dar žymesni, parduos dar daugiau kažko ir uždirbs krūvą pinigų. Gali būti, net gali būti, kad dar vieną kartą Lietuva vėl turės prezidentę moterį – Viktoriją Siegel!

Dėl sunkaus ir alinančio darbo, o ne lovoje užgimusios žvaigždės

Žinomumas turi savo kainą. Tai tampa akivaizdu, kai skaitai komentarus socialiniuose tinkluose, kuriuose žmonės akivaizdžiai prarado gėdos jausmą. Garsenybių gyvenimą jie pateikia kaip nesibaigiantį verslo ir žinomumo gerinimo projektą. Net sugalvota nauja – „lovos viruso“ – sąmokslo teorija. Remiantis ja, Lietuvoje žinomumas perduodamas vos ne kaip virusas, kuriuo galima užsikrėsti gyvenant kartu. Iš pradžių buvo Natalija, ji gyveno su Deivydu Zvonkumi, vėliau šis gyvenimo laivas susidūrė su Danieliaus Bunkaus kreiseriu ir Natalija tapo Bunke. Apie D. Bunkų sužinojo visa Lietuva. Ir nors tautą džiuginanti meilės ir laimės pilna istorija tęsėsi tik porą metų, iš jos Danielius išskriejo jau būdamas megažvaigždė. Tada jis įsiveržė į mažos, bet labai gražiai pasipuošusios V. Siegel planetos orbitą ir įžiebė naują žvaigždę. Sprendžiant pagal sąmokslo teorijų kūrėjų logiką, jei „lovos virusas“ iš tiesų egzistuoja, iki 2050-ųjų Lietuvoje visi šio proceso dalyviai, gyvendami kartu tik po porą metų, galėtų įžiebti visą D. Bunkaus žvaigždyną – ne su dešimtimis, o su šimtais ar net tūkstančiais žvaigždžių. Tačiau taip nebus. Ir ne tik todėl, kad Danielius gali išsisemti, prigesti ir nebepajėgti įžiebti naujų žvaigždžių, bet visų pirma todėl, kad vien lovos tapti žvaigžde neužtenka. Juk ir pats Danielius nebuvo eilinis berniukas iš gatvės, kuriam į savo meilės glėbį pavyko įsivilioti ryškiausią Lietuvos estrados žvaigždę, vos ne lietuvišką Madonną. Ne, jis buvo verslininkas, kaip teigiama, rimtas. Ir nors niekas iki šiol nesugeba paaiškinti, iš ko ir kaip jis uždirba pinigus, akivaizdu, kad dirba rimtai, nes visi žino, kad dirba. Beje, tikėtina, kad uždirba nemažai, nes tikrai nebadauja ir net buvo išsikėlęs gyventi į Kanus. Tai skamba itin romantiškai, todėl dar labiau dramatizuoja šio meilės lizdelio iširimo faktą.

Jei kam kyla klausimų, kodėl rašydamas apie dar vieną D. Bunkaus gyvenimo dramą pasirinkau liūdnos humoreskos stilių, neturėtumėte manyti, jog tai susiję su baime, kad už įžvalgas, nenaudingas valdžiai, gali persekioti. Vadovaujantis tokia nuostata humoreskos stilių tekdavo rinktis okupacijos metais. Šiandien jį tenka rinktis, nes tik taip gali pavykti dalį piliečių išvilioti iš informacinės aplinkos, kurioje jie skęsta ir yra įkalinti daug geriau nei okupacijos metais.

Jei kalbame apie Viktorijos tapimą žvaigžde, tai visi, kurie teigia, kad žinomiausi žmonės turėtų būti Lietuvą pasaulyje garsinantys režisieriai, dailininkai ar dainininkai, taip pat mokslininkai, rašytojai, sportininkai, o ypač kovotojai už Lietuvos laisvę, ir dar priduria, kad V. Siegel žinomumas – tuščias, turėtų užsičiaupti. Pabandykite jūs bent vienus metus kiekvieną rytą atsikelti su mintimi, kad turite būti patys gražiausi, nuostabiausi ir mylimiausi, galvoti, kuo turite apsirengti, kokį makiažą turite pasidaryti ir ką pasakyti savo instagramo sekėjams, kad jų gyvenimas taptų pilnesnis ir šviesesnis. Jei kas Lietuvoje ir gali priekaištauti, kad pasaulyje mūsų šalį garsinantys žmonės mūsų informacinėje erdvėje visi kartu sudėjus panašūs į mėnulį, kurį matome dieną šviečiant V. Siegel saulei, tai tikrai ne tokią žiniasklaidą vartojantys žmonės, o tie patys mokslininkai ir menininkai. Ir Viktorija čia niekuo dėta – tiesiog ji dėl savo talento naudojasi galimybe, nes mūsų žiniasklaidai reikia tokių žvaigždžių kaip ji, kaip ir žiniasklaidos formuojamos pasiūlos bei vertybių reikia mūsų visuomenei. Neabejoju, kad Viktorija tikrai neprieštarautų, jei žiniasklaida lygiai taip pat domėtųsi ir žinomiausių Lietuvos režisierių ar mokslininkų gyvenimu. Tačiau ne ji kuruoja žiniasklaidos turinį – tam yra galingesnių jėgų. Ji tik daro tai, ką talentingas žmogus, norintis tapti garsus, o vėliau savo žinomumą išnaudoti verslui, šioje situacijoje gali padaryti – šviečia Lietuvos žiniasklaidoje ir – be jokios ironijos – tai daro puikiai. 

V. Siegel skyrybomis tikrai nepasinaudojo, bet gal jomis pasinaudojo blogiukai?

Nuo birželio 3 d., kai D. Bunkus žiniasklaidai pareiškė, kad kalbų apie skyrybas su Viktorija neneigia, ir paragino 15min.lt žurnalistus apie tai paklausti pačios Viktorijos, visa žiniasklaida sudūzgė tarsi žemės drebėjimo sugriautas bičių avilys. Pasipylė straipsnių ir interviu lavina, tarsi skirtųsi Jungtinės Karalystės karalienė. Tačiau tai yra žinomumo padarinys ir tikrai ne būdas uždirbti. Tikriausiai pati šlykščiausia sąmokslo teorija, kurią teko išgirsti per šį laikotarpį, yra ta, kad visi meilės trikampio dalyviai sugalvojo savireklamos projektą, nes anksčiau gal dar buvo nežinančiųjų ar nesekančiųjų Siegel paskyros instagrame, o dabar tikriausiai tokių nebeliko. Naujai kuriamiems su prekyba susijusiems verslams toks žinomumas turėtų padėti.

Tai skamba gana logiškai, nors ir labai ciniškai, bet nėra tiesa, nes geriausiai parduodamos romantinės sėkmės istorijos. Jomis žmonės susižavi, įsimyli, svajoja tapti tokie patys, gyventi apsupti žinomumo, turtų, sėkmės ir laimės. O skyrybos dažnu atveju šį įvaizdį silpnina ar net sugriauna, tad jei yra galimybė rinktis tarp pasakos žemėje kūrimo ir skandalingų skyrybų, parduoti padės pasakos, o ne tragedijos. Na, nebent pasakos galiojimo laikas baigėsi ir ji pradėjo skleisti sunkiai atlaikomą blogą kvapą.

Ir štai čia artėjame prie įdomiausio klausimo: kodėl likus kelioms savaitėms iki mūsų elitą ir visuomenę sukrėtusios tragedijos daugelyje žiniasklaidos priemonių buvo skelbiami straipsniai apie laimingą šeimą, bendrą verslą, nuostabų gyvenimą ir tik birželio 3 d. visas šis gėris sprogo? Tai galėtume aiškinti tuo, kad net ir skęstant bendram laivui kaip įmanoma ilgiau buvo stengiamasi išlaikyti gražios ir laimingos pasakos versiją, nors tos pasakos jau nebebuvo. O D. Bunkaus pasirinkimas apie šį košmarą prabilti birželio 3 d. buvo visiškai atsitiktinis. Todėl sąmokslo teorija, kad D. Bunkaus skyrybos gali būti dar vienas skandalas, kaip ir Remigijaus Šimašiaus pliažas Lukiškių aikštėje, skirtas Lietuvos visuomenės dėmesiui nukreipti nuo to, kas tuo metu svarbiausia, atrodo sunkiai įtikinama. Juk Lietuvoje niekas netiki, kad Rusija gali mums norėti blogo, o nomenklatūra ir oligarchai iš Rusijos gali gauti šimtus milijonų už Astravo elektrinės prijungimą. Kas gali patikėti tokia nesąmone, kad Rusija bando daryti mums įtaką?!

Visos versijos, kad R. Šimašiaus pliažas padeda pridengti tiek valdžios, tiek daugelio politikos ir žiniasklaidos atstovų kolaboravimą su Maskva ir Kremliui prie Lietuvos prijungti Astravo atominę elektrinę, kad Ramūnui Karbauskiui tai padeda tapti didžiausiu patriotu ir Vyčio gynėju, o D. Bunkaus skyrybų bombos birželio 3 d. detonavimas padėjo užgožti Lietuvą turėjusią sukrėsti korupcijos bylą, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė, kad verslo grupės galėjo užsakyti, kad būtų menkinamas žinomiausio kovotojo su korupcine mafija Roko Masiulio įvaizdis ir kad jis būtų pašalintas iš politikos, beje, taip ir atsitiko, kaip atsitiko ir tai, kad Danieliaus su Viktorija skyrybos iš tiesų beveik visiškai pridengė šį milžiniško masto korupcijos skandalą, skamba neįtikėtinai. Nejau kažkas, darantis įtaką žiniasklaidai, galėtų pasinaudoti pliažu ar skyrybomis, kad pridengtų oligarchinę valdžią ir padėtų laimėti artėjančiuose rinkimuose?

Tačiau akivaizdu, kad dėl pliažo su Rusija verslo ryšiais susijęs oligarchas R. Karbauskis galėjo save vaizduoti kaip superpatriotą, kaip ir tai, kad valdantieji, grąžinantys valstybės vairą į senųjų nomenklatūros bebrų rankas, galėjo iš žiniasklaidos ir visuomenės intelektinės erdvės ištrinti STT paviešinto korupcijos skandalo reikšmę. Kodėl šiame procese turėtų dalyvauti R. Šimašius, dar galima suprasti – jo įkurtai partijai reikia konkuruoti su Liberalų sąjūdžiu, kuris, apsivalęs oligarchų įtaką, kelia grėsmę patiems oligarchams, tad labai tikėtina, kad daugeliui stambiojo kapitalo atstovų labiau patiktų kitokie liberalai, kad ir vedami R. Šimašiaus. O tai, kad projektas „Pliažas“ padeda oligarchui R. Karbauskiui su visa valdančiąja dauguma vaizduoti patriotus, tačiau tuo pat metu rūpintis Lietuvos prijungimu prie Astravo atominės elektrinės, Lietuvoje beveik niekam nerūpi, tad kodėl turėtų rūpėti R. Šimašiui? O kokią naudą galėjo gauti verslininkas D. Bunkus, savo šeimos gyvenimo tragedija (vargšelis jau trečią kartą liko vienas) pridengdamas kažkokius valdžios bebrus ir Rusijos bičiulius? Kaip apskritai galima taip baisiai apie jį galvoti?

Panašūs straipsniai: