Žurnalas
Redakcija
Prenumerata
Reklama
About magazine

Žurnalas

Apie žurnalą
Naujas numeris
Archyvas

Naujausias numeris

Tapk mūsų Facebook draugu!

 
 
Redakcijos skiltis
 
Numerio temos>>>

Sveiki, gerbiamieji skaitytojai,

 
Kadangi pagaliau į Lietuvą įžengė pavasaris, o ekonomikoje dar vis siaučia pūga, labai norėjosi rašant apie artėjančius Lietuvos prezidento rinkimus įkvėpti bent truputį optimizmo. Deja, tenka konstatuoti, kad šie rinkimai pagal galimų kandidatų požiūrį į juos – vieni nykiausių.

Šiame numeryje trumpai apžvelgiame įtakingiausio pasaulyje žmogaus Baracko Obamos politinę karjerą. Iš jos puikiai matyti, kad dar gerokai iki tapdamas prezidentu, dalyvaudamas rinkimuose į Senatą, B. Obama labai aiškiai formulavo savo nuostatas amerikiečiams rūpimais klausimais. Tai pavyzdys, kurio reikia ir Lietuvai. Šiuo metu, kai turi būti gaivinama ekonomika ir vykti struktūrinės permainos, būtų nedovanotina prabanga, jei prezidentu taptų žmogus, kuris kandidatuoja, nes taip liepė partija, tačiau savo gyvenimu neparodęs nieko, kas leistų teigti, kad tai asmenybė, pasiruošusi vesti šalį į ateitį. Žinoma, galima teigti, kad neobjektyvu lyginti galingiausios pasaulyje šalies – JAV – ir Lietuvos prezidentus, tačiau ar šalies dydis yra pagrindinė priežastis, kodėl Lietuvoje nebėra tokių lyderių, koks buvo Vytautas Didysis? Į klausimą, ar Lietuva neturi stipraus prezidento, nes pati yra silpna, ar vis dėlto ji silpna būtent dėl tos priežasties, kad politiniai lyderiai nėra stiprūs, bando atsakyti Arūnas Spraunius straipsnyje „Nevystanti Vytauto Didžiojo „paunksmė“.

Laukiant artėjančių rinkimų rezultatų, verta paminėti, kad naujai išrinkto prezidento įtaka Lietuvos politikai (jei jis ar ji to norės) gali būti itin didelė. Šiandien mūsų šalies versle ir politikoje susiformavo po kelias daugmaž vienodai įtakingas grupes. Prezidentas, turintis Lietuvos plėtros viziją ir aiškius principus, tokioje aplinkoje gali perimti iniciatyvą į savo rankas ir nukreipti valstybės laivą teisinga kryptimi. Juk nuo to, ar bus skatinamos investicijos į naujas technologijas, ar vyks realus Lietuvos energetikos atsiejimas nuo „Gazprom“ vamzdžio, priklausys, ar susidarys palankios sąlygos viso ūkio plėtrai. Būtent dėl tos priežasties, kad net populiariausi kandidatai nekalba šiomis temomis, žurnalo viršelyje tenka rašyti „(Ne)vilties prezidentai“.

Žvelgiant į artimiausią ateitį, būtina konstatuoti: kad ir kaip baigtųsi prezidento rinkimai, daugumą problemų turėsime išsispręsti patys, o didžiausia jų – kreditavimo mazgas, apie kurį rašoma Aušros Radzevičiūtės straipsnyje. Deja, sprendžiant šią problemą tenka sutikti su advokato Andriaus Pranckevičiaus komentare išsakyta mintimi, kad „šiandien kelionė į banką prilygsta kelionei į teismą – turite būti puikiai apsiginklavęs ne tik finansiniais planais bei įtikinamais teiginiais apie savo veiklos optimizavimo strategiją, bet ir teisiniais argumentais bei scenarijais“. Tikėkimės, kad verslas šiose „bylose“ sugebės nugalėti, o žiniasklaidos ir šalies vadovų dėmesys neleis bankininkams galutinai užveržti mazgo.

Sėkmės darbuose ir malonaus skaitymo.


AKTUALIJOS


(Ne)vilties prezidentai

Iki ekonomikos atsigavimo - viena žiema!

Andrius Kubilius, Švedijos bankai ir oligarchija
 

TEMOS

Viltys ir jos surogatai

Guru pramonė: tarp turinio ir rinkodaros

Įmonių įsigijimų ir susiliejimų rinka Lietuvoje: tyrimo išvados

Finansų rinkos: aistra praėjo, liko išskaičiavimas

„Apple“ prieš „Nokia“

Naujas bankų „kursas“ – kaip prisitaikyti ir gauti finansavimą

Ekonomistai reabilituoja „antikrizinį“ planą

Johnas A. Cloudas: „Žmonės paprastai nori lyderio, aiškiai parodančio, kad supranta problemas ir nori jas spręsti“

Nevystanti Vytauto Didžiojo „paunksmė“


Prenumerata
Prenumeruoja:    
Kontaktinis asmuo (vardas, pavardė):
  Leidinio pristatymo adresas (gatvė, namo/buto numeris, miestas):
Pašto indeksas:
Telefonas:
El. pašto adresas:
Egzempliorių skaičius:
- Pažymėkite, jei Jums reikalinga sąskaita faktūra
Įmonės rekvizitai:
  Naujienų prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti žurnalo „Valstybė“ naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą:

  Reklama

Dizainas: Puslapiai.eu
Sveitainėje naudojama MegaTVS