Žurnalas
Redakcija
Prenumerata
Reklama
About magazine

Žurnalas

Apie žurnalą
Naujas numeris
Archyvas

Naujausias numeris

Tapk mūsų Facebook draugu!

 
 
Redakcijos skiltis
 
Numerio temos>>>

Sveiki, gerbiamieji skaitytojai,
 
 
Tikiuosi, nė vienas Jūsų nenukentėjo per riaušes, kokias Lietuva jau buvo seniai regėjusi ir kurios daugelį privertė susimąstyti, kaip atsitiko, kad tik prieš pusmetį Lietuvoje pasijutusios ekonominės problemos peraugo į tūkstantinius mitingus daužant langus, naudojant Molotovo kokteilius ir ašarines dujas. Kaip visada, politinės partijos mums pateikia dvi lengvai prognozuojamas tiesas. Pagal vieną jų, dėl visko kaltas Andrius Kubilius, į šalies ekonominį gyvenimą žiūrintis kaip į buhalterinių skaičių lentelę, kurioje iš vienur atėmus, o kitur pridėjus kinta tik tai, kad vietoj minuso ir pliuso visur atsiranda nuliai. Kita versija teigia, kad dėl visko kaltos šiai Vyriausybei priešiškos pelno netenkančios verslo grupės ir Rusija. Kiekviename šių teiginių yra tiesos, tačiau kai pabandome analizuoti kiekvieną kaltinamąjį atskirai, galime konstatuoti, kad nė vieno aiškiai kalto nėra. Jau prieš Naujuosius metus pasirodžiusiame žurnalo numeryje perspėjome, kad Lietuvoje susidariusi situacija, kai gilėja ekonominės problemos, keičiasi politinė valdžia ir artėja Prezidento rinkimai, sudaro geriausią terpę visuomenės neramumams. Šioje situacijoje geriau ne ieškoti kaltųjų, o pabandyti atsakyti, ar įtakingiausios Lietuvos politinės jėgos deda pakankamai pastangų, kad surastų jas vienijančių, o ne skiriančių veiksnių.

Šiame žurnalo numeryje jau antrus metus iš eilės skelbiame visuomenės nuomonių tyrimų bendrovės „Vilmorus“ atliktos apklausos, kurios metu renkamos įtakingiausios politinės partijos, žiniasklaidos ir verslo grupės, rezultatus. Iš jų labai nesunku suprasti, kurių politinių ir ekonominių jėgų susivienijimas, sprendžiant Lietuvai iškilusias problemas, leistų tikėtis patiriant mažiausiai socialinių sukrėtimų pergyventi šiuos vienus sunkiausių metų nuo nepriklausomybės atgavimo. Deja, tenka konstatuoti, kad artėjant Prezidento rinkimams dėl įtakos kovojančios interesų grupės nerodo jokio noro tartis, todėl tampa ypač svarbu, ar vykdomoji valdžia sugebės šioje situacijoje elgtis šaltai, susilaikys nuo sprendimų, kurie panašėtų į neįtinkančiųjų persekiojimą, ir sutelks visas jėgas siekdama ištaisyti buvusios valdžios ir jau pačios pridarytas klaidas. Viena rimčiausių klaidų, kurią dabartinei Seimo daugumai būtina taisyti kuo greičiau, galima įvardyti sprendimų uždarumą. Jį būtina panaikinti kartu su nepakankamu visuomenės informavimu apie priimamų sprendimų priežastis bei prognozuojamus padarinius.

Informacijos apie keičiamus mokesčius nebuvo, nes, kaip teigia valdančioji dauguma, reikėjo skubėti. Tačiau ar šiandien visuomenė ir verslas jau gauna pakankamai informacijos apie tai, ką artimiausiu metu ketina daryti Vyriausybė? Deja, tenka konstatuoti, kad šiuo metu informacija yra fragmentiška. Siekdami bent truputį praskleisti valdančiosios daugumos ūkio gaivinimo viziją, publikuojame interviu su ūkio ministru Dainiumi Kreiviu, kurio kuruojama ministerija bent kol kas ryžtingai nu- siteikusi gaivinti tai, kas padidinus mokesčius dar išliko.

Malonaus Jums skaitymo ir optimizmo, nes jei Lietuvos ekonomika sugebėjo stulbinamai augti tuo metu, kai jokių sisteminių pokyčių praktiš- kai nevyko, galima teigti, kad šį sunkų laikotarpį išnaudojus  sisteminėms permainoms tikrai turėtume tikėtis ekonominės sėkmės.

AKTUALIJOS

Valdžios sukurti „bestseleriai“

JAV vienijasi, o mes keliame riaušes


TEMOS

Davoso forumas košiant atšiauriems krizės vėjams

Atominiai spąstai Lietuvai

Apgaulingai ramus TV metrų užutėkis

Reikia pinigų? Kreipkitės į kraujo banką…


Kur studijuoti, jei užaugus norisi ieškoti ateivių ar klonuoti gyvūnus?

Kaip  gaivinti ekonomikas ir kas gali sau tai leisti?

Ką daryti, kad sunkmetis neužsitęstų?

Kaip įveikti krizę? Švedijos patirtis

Baltarusiškos  paslaptys


Prenumerata
Prenumeruoja:    
Kontaktinis asmuo (vardas, pavardė):
  Leidinio pristatymo adresas (gatvė, namo/buto numeris, miestas):
Pašto indeksas:
Telefonas:
El. pašto adresas:
Egzempliorių skaičius:
- Pažymėkite, jei Jums reikalinga sąskaita faktūra
Įmonės rekvizitai:


  Naujienų prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti žurnalo „Valstybė“ naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą:

  Reklama

Dizainas: Puslapiai.eu
Sveitainėje naudojama MegaTVS