Žurnalas
Redakcija
Prenumerata
Reklama
About magazine

Žurnalas

Apie žurnalą
Naujas numeris
Archyvas

Naujausias numeris

Tapk mūsų Facebook draugu!

 
 
 
 

10 įtakingiausių ir pavojingiausių Lietuvos oligarchų

Visi jų bijo. Ne tik politikai, kurie nuo senų laikų eidavo prašyti paramos rinkimuose, todėl ir šiandien jaučiasi įsipareigoję ir priklausomi, bet ir nepriklausoma žiniasklaida, kuri stengiasi apeiti stambiojo kapitalo interesus, suvokdama, jog jie dažnai remiasi ne tik į politiką ir žiniasklaidą, bet ir į korumpuotą teisėsaugą, partnerystę su Rusijos tarnybomis ar net kriminalines struktūras. Kiti nedrįsta analizuoti dar ir dėl to, kad oligarchai yra stambūs reklamdaviai, todėl už kritiką gali netekti dalies pajamų ir pelno.

Tačiau jei norime tapti demokratine valstybe su stipriu viduriniu sluoksniu, privalome nebijoti įvardyti įtakos, dėl kurios galime tapti Rytų Europos Sicilija su skurdžia visuomene, valdoma kelių galingų ir turtingų oligarchinių šeimų. Neturėtume to leisti, todėl šiame numeryje spausdiname Eduardo Eigirdo parengtą analizę, kurios svarbiausi tikslai yra šie: paaiškinti, kaip, mūsų nuomone, verslo grupių veikla kenkia Lietuvos demokratijai ir ekonomikai, kaip dėl kelių grupių veiklos įtakos susiformuoja itin galinga oligarchinė sistema, kuri remiasi į Rusijos interesus bei korupciją ir žlugdo politinę demokratiją.

Norisi tikėti, kad šis straipsnis paskatins politikus, už konkurencinę aplinką atsakingas institucijas ir nepriklausomą žiniasklaidą nustoti bijoti oligarchinių grupių ir ryžtingiau rūpintis skaidria konkurencine aplinka tiek politikoje, tiek versle, tiek žiniasklaidoje, o kartu ir padėti Lietuvos stambiajam kapitalui deoligarchizuotis.

Išsamus žurnalo VALSTYBĖ vasario mėnesio numerio turinys ir redakcijos skiltis


  Naujienų prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti žurnalo „Valstybė“ naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą:

  Reklama

Dizainas: Puslapiai.eu
Sveitainėje naudojama MegaTVS