Žurnalas
Redakcija
Prenumerata
Reklama
About magazine

Žurnalas

Apie žurnalą
Naujas numeris
Archyvas

Naujausias numeris

Tapk mūsų Facebook draugu!

 
 
Nr. 11 (20) 2008 m. gruodis
 
Sveiki, gerbiamieji skaitytojai,
 
Dar prieš pusmetį paskutiniame 2008 m. VALSTYBĖS numeryje ketinome daugiau vietos skirti laisvalaikiui ir pramogoms. Deja, ekonominė realybė privertė pakeisti savo planus. Šį kartą ir vėl didžiąją turinio dalį užima temos, susijusios su ekonomika. Net tai, kad mūsų šalies gyventojai Pasaulio metų žmogumi išrinko Baracką Obamą, o Lietuvos metų žmogumi – Valdą Adamkų, nublanksta prieš esminį klausimą – kiek laiko reikės, kol Lietuvos ekonomika ir vėl pradės kilti? Norėdami kuo objektyviau atsakyti į šį klausimą, apklausėme daugiau nei pusantro šimto ekonomikos ekspertų, kurių nuomonė ir tapo pagrindine šio numerio aktualija.

Dėl Metų žmogaus rinkimų verta pastebėti, kad B. Obama Pasaulio metų žmogumi išrinktas avansu, nes naujajam Amerikos prezidentui dar reikės įrodyti, kad į jį sudėtos viltys nėra bergždžios. V. Adamkaus išrinkimas Lietuvos metų žmogumi – įvertinimas už realius darbus, kurių akivaizdžiausias – atstovavimas Gruzijos interesams tarptautiniu lygmeniu. Apie B. Obamą mes iki šiol priversti spręsti iš kitų žmonių nuomonių. Šiame žurnalo numeryje pateikiame neeilinės asmenybės – Tarptautinės periodinių leidinių asociacijos
prezidento Donaldo D. Kummerfeldo – nuomonę. Tai žmogus, savo karjerą pradėjęs Johno F. Kennedy administracijoje, dešimtmetį vadovavęs Ruperto Murdocho žiniasklaidos imperijos padaliniui ir per rinkimų kampaniją asmeniškai bendravęs su B. Obama. Duodamas interviu mūsų žurnalui, jis ne kartą minėjo, kad pagrindinė dabartinės ekonominės krizės priežastis – nepagrįsti lūkesčiai ir viltys, susijusios su globalizacija, neva pakeitusia pasaulio ekonomiką taip, kad dabar viskas tik gerės ir gerės. Būtent dėl šio lūkesčių burbulo ir atsirado kitų burbulų, tokių kaip nekilnojamojo turto (NT). Jo nuomone, amerikiečiai priprato gyventi rytdienos lėšomis, leisti pinigus, pagrįstus ne realiai sukurta verte, o esamo turto brangimu. Dabar Amerika turės vėl išmokti gyventi iš to, ką uždirba, vėl mokytis taupyti ir investuoti iš to, ką sutaupo, – VALSTYBEI teigė D. D. Kummerfeldas.

Būtina pastebėti, kad NT burbulas Amerikoje sprogo 2007 m. ir šiemet dar prieš prezidento rinkimus amerikiečiai jau visa jėga pajuto padarinius, o Lietuvoje būtent praeinančius 2008-uosius galėsime minėti kaip dviejų burbulų (NT ir akcijų rinkos) subliuškimo laiką. Šių procesų padarinius mūsų šalis pajus tik kitais metais, o tokioje situacijoje svarbiausia, kad „gedėdami“ NT bei akcijų rinkos aukso amžiaus neužmirštume, jog taisyklė, kurios turės laikytis Amerika, galioja ir mums – reikės vėl išmokti gyventi iš to, ką uždirbi. Todėl ateinančiais metais bus ypač svarbu kiekvienam asmeniškai susprogdinti po keliasdešimt burbuliukų, supančių mus kiekvieną dieną. Juk burbulai formuojasi visur, kur lūkesčiai ir įvaizdis viršija produkto vertę ar paslaugos teikiamą naudą. Aišku, ne mažiau svarbu, kad ir politikai nusimestų „burbulizmo“ naštą bei pradėtų atvirai bendrauti su visuomene. Buvusi Vyriausybė iki paskutinės dienos pūtė ekonominio stabilumo burbulą, o naujoji dauguma įsitempusi pučia biudžeto subalansavimo, kaip pagrindinės ekonomikos gelbėjimo priemonės, burbulą. O derėtų pūsti tik ekonomikos gaivinimo ir naujų darbo vietų strateginėse srityse kūrimo burbulą. Tokiu atveju būtų bent jau minimali tikimybė, kad prie ekonomikos atsigavimo prisidės ir vykdomoji valdžia. Aišku, būtina vengti ir tokių pašalinių priemonių kaip Seimo narių algų didinimas.

Artėja Šv. Kalėdos ir Naujieji metai – kaip įrodymas, kad visos problemos, taip pat ir ekonomikos, yra laikinos. Todėl artėjant šventėms visiems skaitytojams redakcijos vardu nuoširdžiai linkiu gebėti įgauti dvasinės ramybės ir jėgų, kurių reikia kasdienėje veikloje. Ypač sveikiname ir norime padėkoti savo prenumeratoriams. Prieš pradedant leisti VALSTYBĖS žurnalą buvo nemažai teigiančiųjų, kad be oligarchų užnugario Lietuvoje neįmanoma įgyvendinti rimto leidinio idėjos. Jūsų, gerbiami prenumeratoriai, dėka mums kol kas pavyksta įrodyti, kad Lietuva gali rimtai žvelgti į savo ekonomiką bei jos kūrimą, todėl tikimės ir ateinančiais metais būti
verti Jūsų dėmesio.

Dėkui Jums ir linkime gražių bei sėkmingų Naujųjų metų.

AKTUALIJOS

Ar 2011 m. atsigaus Lietuvos ekonomika

Lietuviai irgi už naują pasaulio stilių

Lietuvos metų žmogus - Valdas Adamkus

TEMOS

Donaldas D. Kummerfeldas: "Dirbau su Johnu F. Kennedy, balsavau už Baracką Obamą

Burbulai: kodėl jie pučiasi ir ką su jais daryti

Virtualus pasaulis, tikri pinigai

Kapitalizmas: pataisyti negalima nepataisyti

Juodi debesys virš Lietuvos sporto

Vietoj naujo 2K - peštynės ties praraja

Mitai apie Rusiją

Atsinaujinantys energijos šaltiniai - Lietuvos energetikos ramstis

Laikrodžiai ir greitis

Meną pirkti, pirmiausia, širdimi


Prenumerata
Prenumeruoja:    
Kontaktinis asmuo (vardas, pavardė):
  Leidinio pristatymo adresas (gatvė, namo/buto numeris, miestas):
Pašto indeksas:
Telefonas:
El. pašto adresas:
Egzempliorių skaičius:
- Pažymėkite, jei Jums reikalinga sąskaita faktūra
Įmonės rekvizitai:

  Naujienų prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti žurnalo „Valstybė“ naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą:

  Reklama

Dizainas: Puslapiai.eu
Sveitainėje naudojama MegaTVS