Žurnalas
Redakcija
Prenumerata
Reklama
About magazine

Žurnalas

Apie žurnalą
Naujas numeris
Archyvas

Naujausias numeris

Tapk mūsų Facebook draugu!

 
 
 
Nr. 6 (rugsėjis)
 
TURINYS

 
  Sveiki, gerbiamieji skaitytojai,
 
po ilgesnės vasaros pertraukos džiaugiamės galėdami Jums pristatyti naują, jau šeštą žurnalo VALSTYBĖ numerį, kuriame ir vėl pabandėme atidžiau pažvelgti į šaliai svarbias problemas bei aptarti klausimus, į kuriuos dažnai kreipiamas menkas dėmesys.
 
 Nors ir su įvairiais trikdžiais, tačiau akivaizdu, kad naujojo Ignalinos atominės elektrinės (IAE) bloko projektas po truputį stumiasi į priekį. Tačiau mes nesistengėme grįžti prie būsimo jėgainės rentabilumo, jos valdymo ar produkcijos pasiūlos problemų. Kur kas įdomiau buvo pažvelgti į vieną iš šio projekto partnerių – Lenkiją, kuri jau tvirtai įkėlusi koją į Lietuvos verslą, o apie lietuviško kapitalo pastangas kaimyninėje šalyje, deja, negalima to pasakyti.
 
   Žinoma, matant tam tikrą politinį šios šalies nestabilumą ir ne visada demokratiškus brolių Kaczynskių politinius manevrus, tokia situacija gal ir būtų patenkinama, tačiau geopolitinė Europos realybė rodo, kad Lenkija – neišvengiama Lietuvos partnerė, nes konfrontacija su Varšuva turi nebent itin nepatrauklias alternatyvas iš Rytų, kur demokratija jau seniai yra pamiršta. Nors šiandien abiejų valstybių vadovai demonstruoja gerus tarpusavio santykius, Lietuvai nereikėtų pamiršti, kad jau spalio mėnesį Lenkijoje tikriausiai įvyks neeiliniai parlamento rinkimai, po kurių šios šalies politinė panorama gali keistis. Tačiau jei broliams Kaczynskiams pavyks išsaugoti savo valdžios tandemą, dialoge su Lenkija nereikia pamiršti kartais pastebimo jų radikalumo, kuris itin matomas Europos Sąjungos (ES) kontekste, ir kaip atsaką visą laiką turėti tvirtą savo poziciją, visų pirma susijusią su tolygiais dvišaliais ekonominiais santykiais, nes bent jau esamuoju laiku Lenkija yra įvardijama kaip perspektyvi rinka.
 
   O Lietuvos ekonomika sulaukia vis daugiau perspėjimų apie galimą perkaitimą ir netgi recesiją. Andrius Tapinas bei Gitanas Nausėda VALSTYBĖS skaitytojams siūlo dar nedramatizuoti esamos situacijos, tačiau pabrėžia, kad Vyriausybės demonstruojama ramybė ir net aiškių signalų ignoravimas veikiai gali turėti skaudžių padarinių. Pastarųjų, be abejo, galima išvengti, tačiau tam reikia taikyti pakankamai griežtas ekonomines priemones, kurios artėjant 2008 m. Seimo rinkimams gali ir neįgauti būtinų politinių sprendimų formos, nes kažin ar mažumos Vyriausybė rizikuos turimu politiniu kapitalu bei tikimybe transformuotis į daugumą.
 
   Tačiau galimi perspėjimai dėl ekonomikos perkaitimo bei galimo sąstingio skirti ne tik atitinkamų priemonių turintiems imtis politikos veikėjams. VALSTYBĖ nori atkreipti ir verslininkų dėmesį. Lietuvos ekonomikos raida aiškiai parodė, kad mūsų šalyje jau galima užsidirbti ir milijardus, ką sėkmingai padaręs vietinis verslo elitas. Bet šiandien iškyla tolesnio rinkos puoselėjimo ir jos plėtros įvairiomis eksporto kryptimis klausimas, kurio sprendimas taip pat susijęs su aktyviais veiksmais galimo ekonomikos kaitimo akivaizdoje.

"Valstybės" prenumerata
 

  Naujienų prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti žurnalo „Valstybė“ naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą:

  Reklama

Dizainas: Puslapiai.eu
Sveitainėje naudojama MegaTVS