Žurnalas
Redakcija
Prenumerata
Reklama
About magazine

Žurnalas

Apie žurnalą
Naujas numeris
Archyvas

Naujausias numeris

Tapk mūsų Facebook draugu!

 
 
Nr. 7 (16) 2008 m. liepa
 

TURINYS

Sveiki, gerbiamieji skaitytojai,

Kažkaip nepastebimai jau beveik įpusėjo vasara. Jos žadamas poilsinis ramumas vis dar neužgožia nerimo dėl šalies ekonomikos, matant didelę infliaciją, vis kylančias kainas, dėl to jau kylančius masinius protestus bei politikų diskusijas, kuriose vis labiau jaučiama priešprieša, išduodanti įtampą prieš artėjančius Seimo ir kitąmet laukiančius Prezidento rinkimus.
Vis dėlto kad ir kokios svarbios būtų vietinės problemos, akivaizdu, kad nemaža jų dalis kyla dėl globalinių veiksnių, diktuojamų didžiosios pasaulio valstybės, šiandien imančios vis aršiau konkuruoti dėl energetinių išteklių, kurie, reikia pastebėti, tapo subtiliu, tačiau kartu ir tiesmuku nebylios kovos įrankiu. Tikėtina, kad jis ne kartą bus pasitelkiamas ir numatomose Europos Sąjungos bei Rusijos derybose, kurių įžanga prasidėjo Lietuvai itin nepalankiais Dmitrijaus Medvedevo pareiškimais ir kurių eigą labai įdėmiai stebėsime.
Stebėsime, žinoma, ir kaip rutuliosis Rusijos pretenzijų į Arktį, pareikštų prieš metus, likimas, nes pasaulinių naftos kainų rekordai bei, tikėtina, Šiaurės gyliuose slypinčios milžiniškos „juodojo aukso“ atsargos tikrai nedings iš į jį pretenduojančių šalių politinių dienotvarkių. O kad nafta gali lemti ne tik ekonomikos, bet ir politikos kryptį, pasaulis jau ne kartą įsitikino. Ir jei atidžiau pažvelgsime į šiandien vykstančius lokalinius konfliktus, tikrai pamatysime už jų, o tiksliau – po jais, telkšančius naftos klodus.
Galima spėti, kad susidariusią padėtį galės iš esmės pakeisti vis dar galingiausios pasaulio valstybės Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas. Tačiau kol kas žinome tik dviejų pretendentų pavardes, jų ketinimus ir galime skaičiuoti George’o W. Busho politinio palikimo ydas, su kuriomis teks kovoti arba herojiškam respublikonui Johnui McCainui, arba nauju demokratų mesiju laikomam Barackui Obamai.
Tačiau tvirta, tegul kartais ir ne visai teisinga strategija paremta taktika, kurią tikrai galima įžvelgti pasaulio galingųjų žaidimuose, ne visada dažnas svečias Lietuvos versle bei politikoje. Tarptautinį autoritetą turinčių užsienio ekspertų pastebėjimai čia neretai nuleidžiami negirdom, o turimi pranašumai, pavyzdžiui, mūsų pajūris, dėl politinio netikrumo ir korupcijos vedami į savotišką pato situaciją, kurioje laimės arba įžūliausieji vietiniai verteivos, arba kaimynai iš Kaliningrado, besiruošiantys paversti tenykštę pajūrio zoną poilsio ir azartinių lošimų oaze.
VALSTYBĖS redakcija taip pat išeina atostogauti, šį kartą – iki rugsėjo, tuomet Jus pasieks kitas žurnalo numeris. Todėl linkime ir Jums bent laikinai pamiršti ekonomines baimes ir politines batalijas, neprarasti optimizmo, noro dirbti Lietuvai ir sau, ir, žinoma, nepraleisti mūsų sportininkų startų Pekino olimpinėse žaidynėse.


Darius VARANAVIČIUS: " Mūšis dėl Arkties dar laukia"

Dr. Raimondas KUODIS: "Kodėl „viskas brangsta": dabartinio verslo ciklo mįslės"

Marcas GRUBERIS: ,„98% reklamos pro šalį“

Soc. m. dr. Gitanas NAUSĖDA: "Lietuvos ekonomika reitingų agentūrų akimis ir realybėje"

Andrius TAPINAS, Aistė KAMENECKĖ: "Baltosios lietuviško pajūrio saulės šešėliai"

Rytis JUOZAPAVIČIUS: "Tiesioginės rinkodaros ypatumai nekilnojamojo turto versle"

Arūnas SPRAUNIUS: "Senamiesčio žudikai. O gal nieko tokio – viskas čia gerai..."

Vaidas SALDŽIŪNAS: "Kova dėl išteklių: tiksinčios laiko bombos, arba naujų konfliktų apkasai"

Algimantas ČEKUOLIS: "Permainų reikia, nors verk"

Virgilijus ALEKNA : „Man garbė atstovauti Lietuvai“

Prenumerata
Prenumeruoja:    
Kontaktinis asmuo (vardas, pavardė):
  Leidinio pristatymo adresas (gatvė, namo/buto numeris, miestas):
Pašto indeksas:
Telefonas:
El. pašto adresas:
Egzempliorių skaičius:
- Pažymėkite, jei Jums reikalinga sąskaita faktūra
Įmonės rekvizitai:

  Naujienų prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti žurnalo „Valstybė“ naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą:

  Reklama

Dizainas: Puslapiai.eu
Sveitainėje naudojama MegaTVS