Žurnalas
Redakcija
Prenumerata
Reklama
About magazine

Žurnalas

Apie žurnalą
Naujas numeris
Archyvas

Naujausias numeris

Tapk mūsų Facebook draugu!

 
 
Nr. 8
 
TURINYS

Sveiki, gerbiamieji skaitytojai,

   Kai skaitysite šį VALSTYBĖS numerį, bus praėję daugiau nei metai, kai vienas solidžiausių užsienio leidinių bus įspėjęs apie ekonomines problemas ir gręsiantį lato devalvacijos pavojų kaimynėje Latvijoje. Galima pasidžiaugti, kad, nepaisant tenykščių politinių kovų, rinkos sunkumai nevirto katastrofomis. Tačiau matant lietuviškuosius panašumus, norisi dar kartą akcentuoti, kad kol kas negyvenant ekonomikos perkaitimo sąlygomis dar ne vėlu kalbėti apie realius būdus spartinti Lietuvos ūkio augimą, gerinti visos šalies ekonominius rezultatus, o kartu ir kiekvieno mūsų gerovę. Dar ne vėlu diskutuoti ir apie tai, kokie išorės veiksniai gali būti suinteresuoti ekonomine regiono destabilizacija, bei bandyti ieškoti priešnuodžių tokioms įtakoms.

   Neseniai daugeliui nerimą sukėlė žinia apie Lietuvoje sparčiai išaugusią infliaciją. Skaičiai yra faktas, jų nepaneigsi. Tačiau nepaneigsi ir to, kad minėtus skaičius lydi begalė pranešimų, įspėjimų, komentarų ir t. t., neretas jų persmelktas pesimistinių prognozių. O pastarosios savo ruožtu turi tendenciją tik dar smarkiau įsiūbuoti šalies ekonomikos „laivelį“, dėl tokio siūbavimo iš tikrųjų galintį imti ir apvirsti.
 
   Tačiau realybė yra ta, kad situaciją dar galima kontroliuoti ir neleisti jai tapti nevaldomai, jei sprendimų turinyje dominuos ekonominis racionalumas, o ne politinė romantika. Ne pats blogiausias to pavyzdys galėtų būti 2008 m. šalies biudžetas, į kurio sanklodą naujame VALSTYBĖS numeryje dr. Gitanas Nausėda žvelgia gana kritiškai, nes akivaizdu, kad priešrinkiminis biudžetas vargu ar pretenduoja tapti rimta atrama įvairiems ekonomiką destabilizuojantiems išorės veiksniams.

   Kalbėdami apie Lietuvos ekonomikos problemas, į kurias, ko gero, kreipiamas per mažas dėmesys, norime užsiminti ir apie paskolų, ypač – skirtų gyvenamajam būstui pirkti, sektorių, galintį smarkiai susipurtyti kylant palūkanoms. Naujo VALSTYBĖS numerio specialusis tyrimas būtent apie tai.

   Na, o tęsiant žiaurią pinigų devalvacijos temą, galima pastebėti, kad valiutos autoritetui ir šalies, kurioje ji cirkuliuoja, ekonomikai įtakos turi ne tik vienkartinis „nurašymas“, bet ir nuolatinis vertės kritimas, kuris pastaruoju metu itin būdingas Jungtinių Amerikos Valstijų doleriui. Pastarosios valiutos, su kuria kadaise buvo susietas ir mūsų litas, perspektyvas VALSTYBĖJE analizuoja ekonomikos analitikas Raimondas Kuodis.

   Negalėjome neatkreipti savo dėmesio ir į Lietuvai artimo regiono valstybę, į kurią mūsų šalies verslininkai jau yra įkėlę koją arba čia mato neblogas perspektyvas. Pastarųjų būtų itin daug gretimoje Baltarusijoje, tačiau tenykštis Aleksandro Lukašenkos režimas yra didžiausia ekonominės šalies plėtros kliūtis. Egzistuoja daug tokių diktatorių nuvertimo scenarijų, bet jie Baltarusijoje, deja, dar nebuvo realizuoti. Kodėl ir kada tai atsitiks, taip pat bando aiškintis VALSTYBĖ, kaip ir atsakyti į klausimą, kas šiandien yra geriausi A. Lukašenkos draugai.

   Tikimės, kad mūsų pastangos prisidės prie minėtų tikslų pasiekimo ir padės kiekvienam Jūsų, gerbiamieji VALSTYBĖS skaitytojai, sklandžiai ir pelningai realizuoti savuosius.

  Naujienų prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti žurnalo „Valstybė“ naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą:

  Reklama

Dizainas: Puslapiai.eu
Sveitainėje naudojama MegaTVS