Žurnalas
Redakcija
Prenumerata
Reklama
About magazine

Žurnalas

Apie žurnalą
Naujas numeris
Archyvas

Naujausias numeris

Tapk mūsų Facebook draugu!

 
 
Nr. 6 (15) 2008 m. birželis
 
TURINYS

   Sveiki, gerbiamieji skaitytojai,

Nors atėjusi vasara turėtų skatinti optimistines nuotaikas bei poilsio nuojautą, jau net ir eiliniams šalies gyventojams ekonominiai Lietuvos rodikliai kelia nerimą. Infliacija bei degalų kainos pasiekė naujus aukščio rekordus, ir kol kas neatrodo, kad tai būtų galutinis jų kilimo taškas, nepaisant Vyriausybės optimizmo ir pažadų aiškintis, kodėl taip sparčiai pabrango dyzelinas.

Jei besąlygiškai pasitikėtume žmonėmis, atsakingais už Lietuvos valstybės padėtį bei jos raidą, galėtų atrodyti, kad vis gyvename Baltijos „tigrų“ augimo laikotarpiu ir vienintelė problema – Europos Komisijos nemokėjimas dėlioti kablelius tarp sveikųjų ir dešimtainių skaičių. Tačiau šiandien tenka konstatuoti, kad dar ne taip seniai ranka pasiekiami Mastrichto kriterijai nuo mūsų jau nutolo ekonominiais šviesmečiais.

Žinoma, dėl to galima kaltinti pasaulines tendencijas, kurias sukėlė Jungtinių Amerikos Valstijų problemos. Tačiau, pavyzdžiui, Slovakija, niekada nebuvusi ekonomine Vidurio ir Rytų Europos regiono lydere, gavo leidimą prisijungti prie euro zonos. Ką gi, galime save raminti nebent tuo, kad pas mus vis dar galioja vietinės valdžios pažadas pradėti džiaugtis Europos Sąjungos valiuta 2010 metais.

Dar ne taip seniai valdantieji politikai beveik nekreipdavo dėmesio į žymiausių šalies ekonomikos ekspertų perspėjimus apie ekonomikos „nusileidimą“. Šiandien tenka patvirtinti, kad apie ekonomiką nusimanančių žmonių esminės diskusijos vyksta ne dėl paties „nusileidimo“ fakto, bet dėl to, koks – „kietasis“ ar „minkštasis“ – jis bus ir kiek laiko gis skauduliai.

Vis dėlto ekonomistams turbūt lieka tik užsispirti ir toliau kaip galima garsiau ir intensyviau kalbėti apie tai, ką jie išmano, nes apie mus jau palietusius pavojus bei grėsmių švelninimo būdus pavyks perspėti bent visuomenę, skaičiuojančią ir taupančią ne biudžeto, o savus pinigus.

Artėjantys rinkimai ir planai dėl naujos atominės elektrinės, kurios gali reikėti tik mums patiems, regis, atima didžiausią sprendimus priimančiųjų dėmesį, dėl ko nuošalyje lieka daugelis alternatyvų, galinčių žymiai pagelbėti Lietuvos ūkiui per ateinančius 15–20 metų, idant jie nebūtų persmelkti vien tik rusiškų dujų ir su jomis ateinančios įtakos kvapo. Tačiau jei pažvelgsime į alternatyviosios energetikos sritį, pamatysime daugiau apribojimų ir neaiškumų dėl ateities nei skatinimo bei paramos.

Belieka pasidžiaugti nebent tuo, kad žmonės, neturintys daug valdžios, bet galintys didžiuotis puikiomis ekonomikos žiniomis, nesistengia pabėgti iš viešosios erdvės ir kiekviena pasitaikiusia proga kalba apie gyvybingos ekonomikos svarbą šalies plėtrai.
Tikimės, kad ir mūsų žurnalas prisideda prie šios misijos, nes ekonominė tiesa bet kokiu atveju geriau nei politinė ramybė, optimizmas ir rinkimų pažadai, po truputį jau užliejantys Lietuvą.

Birželio numeryje skaitykite:

Dr. Raimondas Kuodis - „Lietuvos infliacijos perspektyvos po artėjančio energijos šoko“

Prof. Rimantas Rudzkis - „Eksporto ir investicijų plėtra – Lietuvos ūkio augimo garantas“

Soc. m. dr. Gitanas Nausėda - „Kiek pavojingas pasaulio ekonomikos užkratas Lietuvai?“


Dr. Vadimas Titarenko - „Nekilnojamojo turto rinkoje – pesimizmo pliūpsnis“

Andrius TAPINAS, Aistė KAMENECKĖ - "Dešimties hektarų supersklypas – instrukcijos verslininkui"

Almantas GLIOŽERIS - "Mūšis dėl interneto tęsiasi"

Rimantas PILIBAITIS - "Per akcijų biržas –su sietu grūdams ir pelams atskirti"

Arūnas SPRAUNIUS - "Nauji kultūros objektai Vilniuje: turizmo ar tik Bermudų trikampis?"


Karolis MAKRICKAS - "Ar mano kompiuteris kurmis?"

Darius VARANAVIČIUS - "Šalių vadovai – statytiniai, oligarchai ir romantikai"


Algimantas ČEKUOLIS - "Legenda eina į prezidentus"

Jurgis PAPLAITIS - "Lietuviškos investicijos suka „Spyker“ propelerį""Valstybės" prenumerata

Rašyti atsiliepimą

  Naujienų prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti žurnalo „Valstybė“ naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą:

  Reklama

Dizainas: Puslapiai.eu
Sveitainėje naudojama MegaTVS