Žurnalas
Redakcija
Prenumerata
Reklama
About magazine

Žurnalas

Apie žurnalą
Naujas numeris
Archyvas

Naujausias numeris

Tapk mūsų Facebook draugu!

 
 
Nr. 3 (12) 2008 m. kovas
 
  TURINYS

   Sveiki, gerbiamieji skaitytojai,

  Ar esate drąsūs? Ar kurdami bei vadovaudami verslui ir siekdami būti aktyviais visuomenės veikėjais vadovaujatės vien drąsa ir manote, kad to pakanka norint pasiekti reikiamų rezultatų?

  Naujo Lietuvos įvaizdžio kūrimo vajaus dalyviai, ko gero, mano, kad to pakanka ir netolimoje ateityje mūsų šalis turėtų sužibėti pasauliniame šalių bei miestų įvaizdžių panteone. Ką gi, drąsa – ne yda, tačiau kažin ar jos vienos pakanka net ir tam, kad būtume patrauklūs ne vien tik nuotykių ieškotojams, kurių patirtis vėliau Vakaruose virsta Lietuvai ne pačiais palankiausiais epitetais ir mitais.

  Tačiau sunku paneigti, kad drąsos reikia norint gyventi dabartinėje Lietuvoje. Ir šiuo atveju grėsmės šaltiniu galime laikyti ne vien tik „energetinį liūtuką“, kuris dar ilgai bus pagrindinė politinių bei ekonominių bulvarinių laikraščių tema, bet ir įsisenėjusią valdininkijos bei neaiškių verslo interesų suaugimo tendenciją, kuri ir be žiniasklaidos reklamos sugeba sukelti nemažai kliūčių kasdieniuose šalies gyventojų darbuose. Tiesa, kartais verslininkams už rankos nutveria tam tikros tarnybos, o nešvarios valdininkų veiklos atskleidimas ir paviešinimas vis dar turi sensacijos statusą.

  Akivaizdu, kad bent kiek drąsos ir sumanumo reikės šiais metais prognozuotam ekonomikos nusileidimui pergyventi, kurio padarinius skirtingiems pasaulio regionams aptaria Raimundas Kuodis, o kitas žinomas ekonomikos analitikas, nuolat bendradarbiaujantis su mūsų žurnalu – Gitanas Nausėda – pateikia įdomias išvadas apie praėjusių metų investicijų pelningumą, galintį nurodyti ir artimiausios ateities prognozes tiems, kurie kaip tik sprendžia, kur pelningai įdarbinti savo pinigus, nerizikuojant prarasti jų visų ir staigiai.

  VALSTYBĖ taip pat grįžta prie akcijų rinkų apžvalgos rubrikos, kurią šį kartą rengia profesionalūs finansų analitikai, pateikiantys ne tik Vilniaus vertybinių popierių biržos veiklos ataskaitą, bet ir nurodantys ateities perspektyvas, paremtas konkrečiais įmonių veiklos vertinimais.

  Specialusis šio žurnalo numerio tyrimas, kurį atliko Arūnas Spraunius, skirtas vietiniam kultūros „galvos skausmui“ – lietuviškam kinui,  apie kurio neigiamas tendencijas kalba ne tik pripažinti meistrai bei kino žinovai, Arūnas Matelis ir Skirmantas Valiulis, bet ir jau aktoriaus duonos ragavęs Andrius Mamontovas.

  Politikos pasaulyje, ko gero, didžiausią kontroversiją kelia įvykę ir dar vyksiantys rinkimai didžiosiose pasaulio valstybėse – Rusijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Kalbėti apie įpėdinystės tradiciją rytinėje Lietuvos kaimynėje ir demokratines tendencijas JAV galima labai daug, tačiau kartais pakanka pažvelgti vien tik į kandidatų veidus, kad suprastum, kokį „pasirinkimą“ turi rusai ir kiek eilinių piliečių entuziazmo sulaukia rinkimai Amerikoje.

  Ir žinoma, atėjus pavasariui bei tikintis greitai žaliuosiančios žolės, mėgstantiesiems aktyvų poilsį VALSTYBĖ siūlo pamėginti pasinerti į futbolo pasaulį, kuris šiemet gyvens Austrijoje ir Šveicarijoje vyksiančiu Europos čempionatu. O tiems, kuriems vietoje futbolo labiau rūpi, pvz., egzotika, dabartinis laikas pats tinkamiausias apsilankyti Pietų Korėjoje.

  Naujienų prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti žurnalo „Valstybė“ naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą:

  Reklama

Dizainas: Puslapiai.eu
Sveitainėje naudojama MegaTVS