Žurnalas
Redakcija
Prenumerata
Reklama
About magazine

Žurnalas

Apie žurnalą
Naujas numeris
Archyvas

Naujausias numeris

Tapk mūsų Facebook draugu!

 
 
Nr. 11 (2008 m. vasaris)
 
  TURINYS

  Sveiki, gerbiamieji skaitytojai,

   Ar norėtumėte būti įtakingiausi žmonės savo šalyje? Ko gero, daugelis tokios galimybės neatsisakytų. Šiame VALSTYBĖS numeryje pateikiame mūsų redakcijos užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atliktą tyrimą apie įtakingiausiuosius Lietuvoje. Pabandėme išsiaiškinti, kuri žiniasklaidos, politikos, verslo jėga Lietuvoje yra tvirčiausia ir kuri vienintelė tarp jų gali būti įvardijama kaip dominuojanti.

   Lietuvius įtakingo asmens statusas, ko gero, pamalonina. O štai mūsų kalbintas vienas turtingiausių estų, „Delfi“ savininkas Hansas Luikas visaip kratėsi įtakingo žmogaus etiketės. Tikriausiai dėl to, kad suvokia, jog įtaka ir atsakomybė tarpusavyje labai glaudžiai susijusios. Žvelgdami į vietines realijas, galime pasakyti, kad dažnas verslininkas, siekdamas komercinės sėkmės, įgyja ir valstybinės reikšmės įtaką. Tačiau tai sukelia ir tam tikrų padarinių.

  Įtakingiausių Lietuvos žmonių tyrimas, nepaisant galimo snobiško prieskonio, įdomus dar ir tuo, kad jį galima palyginti su Vakarų analogais, ką daro Arūnas Spraunius, atskleisdamas ryškius skirtumus. Pavyzdžiui, nemažai sėkmingiausiai dirbančių Vakarų verslininkų savo turtus susikrovė naudodamiesi interneto galimybėmis, o Lietuvoje panašiai elgtis bandantys asmenys dar nelaikomi įtakingais. Tikslesnę lietuviškojo internetinio verslo analizę VALSTYBĖJE pateikia Andrius Tapinas ir Aistė Kameneckė.

   Kitas įdomus aspektas, atspindintis dabartines pasaulinės ekonomikos tendencijas, yra pastebimas kapitalo judėjimas iš produkciją gaminančių šalių į šalis, išgaunančias išteklius. Tikėtina, kad mažėjant tradiciniams energijos šaltiniams šis procesas jau yra nesustabdomas. To klausėme ir „Delfi“ savininko, ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoriaus Lietuvoje, su kuriuo kalbėjomės apie Lietuvos saugumą bei mūsų šalies energetinę priklausomybę nuo Rusijos.

   Kur investuoti? Šis klausimas, ko gero, yra amžina verslininko dilema. Šį kartą VALSTYBĖ pabandė pateikti argumentus, kaip investuoti, pasirenkant perspektyvią ūkio šaką. Taip pat atkreipėme dėmesį ir į gerų vadovų paieškos problemą, nes, kaip žinoma, geras vadovas yra vienas iš įmonės sėkmės garantų.

   Tradiciškai savo požiūrį į pasaulio ir Lietuvos ekonominius procesus VALSTYBĖJE pateikia Gitanas Nausėda, o Raimundas Kuodis tęsia svarstymus apie ekonomikos ir laimės santykį.

   Rinkimai JAV bei Rusijoje, ko gero, turės įtakos ir Lietuvos politikai, ką aptariame žurnalo politikos skyriuje, kuriame apie globalizacijos demontavimą kalba ir Algimantas Čekuolis.

   Na, o pavargusiems nuo rimtų temų siūlome „paganyti akis“ į galingiausius patobulintus automobilius, pasvarstyti pramoginės kelionės į Moldovą galimybes ir būtinai paskaityti linksmai rimtą pokalbį su maestro Donatu Katkum.

  Naujienų prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti žurnalo „Valstybė“ naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą:

  Reklama

Dizainas: Puslapiai.eu
Sveitainėje naudojama MegaTVS