Žurnalas
Redakcija
Prenumerata
Reklama
About magazine

Žurnalas

Apie žurnalą
Naujas numeris
Archyvas

Naujausias numeris

Tapk mūsų Facebook draugu!

 
 
Nr. 10 (2008m. Sausis)
 
  TURINYS

   Sveiki, gerbiamieji skaitytojai,

   Įvairių įvykių sūkuryje nauji 2008 m. atėjo greitai. Rodos, ką tik planavome, kaip atšvęsti šv. Kalėdas, o šiandien jau turime grįžti į spartų kasdienio gyvenimo ritmą, kurį mums diktuoja daugybė problemų ir opių klausimų. O visa tai spręsti reikės būtent šiais metais.
   Galima drąsiai tvirtinti, kad lėtėjantis ekonomikos augimas ir artėjantys Seimo rinkimai (jei kas nors vėl nesumanys pagąsdinti priešlaikiniais) palaikys Lietuvos gyvenime nuolatinę aukštą įtampą, prie kurios dar turėtų prisidėti ir bene pagrindinis šalies naujadaras – „Leo LT“.
   Žvelgiant į 2008 m. perspektyvas, tikėtina, kad tai bus ne tik svarbių sprendimų priėmimo, bet ir savotiškas įvertinimo laikotarpis. Reikės peržiūrėti ir įvertinti ekonomikos augimo laiku jau priimtus nutarimus. Tai susiję ne tik su įvairių verslo projektų atsipirkimu, bet ir su kreditinių išteklių prieinamumo mažėjimu, nes bankai jau nebėra tokie dosnūs ir atviri – šiame VALSTYBĖS numeryje pastebi Eduardas Eigirdas.
   Kitas nuolatinis mūsų žurnalo autorius Andrius Tapinas šį kartą atidžiau pažvelgė į kartelių, neretai gerokai iškreipiančių rinką, problemą. Europos Sąjunga su tokiomis apraiškomis kovoja itin griežtai, skirdama įmonėms milijardines baudas. O Lietuvoje galima paminėti tik pavienius atvejus, kai kovos su karteliais, kurių egzistavimo nuojauta labai gyvybinga, buvo sėkmingos.
   Gitanas Nausėda VALSTYBĖJE apžvelgia ūkio restruktūrizavimą, kuris, pasak jo, yra įvykęs, bet buvo daromas itin stichiškai, dėl ko šiandien dažnai painiojamasi tarp tikrų ir tariamų ekonominių prioritetų.
   Tarp tikrųjų, be jokios abejonės, turėtų būti šiuolaikinių informacinių technologijų plėtra, kuriai šiame žurnalo numeryje skyrėme specialų tyrimą. Pokalbiai su bendrovės „Intel“ Vidurio ir Rytų Europos regiono pardavimo direktoriumi Klausu Wahleriu bei „Omnitel“ prezidentu Antanu Zabuliu turėtų padėti geriau suvokti technologinės pažangos įtaką šalies ekonomikos raidai.
   Prieš šv. Kalėdas kilęs sąmyšis dėl pirmalaikių Seimo rinkimų taip pat atkreipė mūsų dėmesį. Tačiau norime akcentuoti, kad, nepaisant įvairių Gedimino Kirkilo pareiškimų, dėliojant grynai racionalius argumentus, tikimybė eiti balsuoti, kaip numatyta, t. y. šių metų rudenį, didesnė. Savo ruožtu Algimantas Čekuolis pastebi, kad vakarietiškoji politinė kultūra leidžia ramiai gyventi net ir krizės ar galimų valstybės skyrybų atveju, kaip šiandien yra Belgijoje.
Santykinė ramybė, paskelbus Vladimiro Putino įpėdinį, tarsi turėtų būti ir Rusijoje. Tačiau įvairios spekuliacijos, Kremliaus klanų tarpusavio nesutarimų viešinimas ir t. t. gali bet kada įžiebti naujas politines žiežirbas, kurios su tenykščių oligarchų pagalba neretai ima degti itin kaitriai. Įtakingiausius Rusijos piniguočius VALSTYBĖJE pristato Česlovas Iškauskas.
   Na, ir susitinkant naujų metų pradžioje visiems VALSTYBĖS skaitytojams norisi palinkėti sėkmingų ir solidžių 2008-ųjų.


  Naujienų prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti žurnalo „Valstybė“ naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą:

  Reklama

Dizainas: Puslapiai.eu
Sveitainėje naudojama MegaTVS